ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Ocak 2017

ADD’DEN, HGC ZİYARETİ

 

 

 

ADD HGC

ADD başkanı Kezban Kuran ve yönetim kurulu üyeleri HGC başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretine gelerek, yeni yönetimin hayırlı olmasını dilediler. ADD başkanı Kezban Kuran ziyarette  basın açıklaması yaparak, herkesi 27 Ocak Cuma günü Uğur Dündar, CHP milletvekili Atilla Sertel ve Tuncay Özkan’ın katılacağı Halk arenasına davet etti.

ADD Başkanı Kuran açıklamasına devamla; “Ülkemizde son zamanlarda FETÖ, PKK/PYD, DAEŞ, DHKP-C ve bir seri yavru terör örgütü eliyle gerçekleştirilen terör saldırılarına maruz kaldığını biliyoruz. Türkiye içten ve dıştan gelen ve ülkemizi bölmeye yönelik bu tür saldırılara boyun eğmeyecek kadar büyük ve güçlü bir devlettir. Bir ulusun ruhu esir alınmadıkça, bir ulusun azim ve iradesi kırılmadıkça o ulusa hâkim olmanın olanağı yoktur. Oysa, asırların yarattığı ulusal bir
ruha, kuvvetli ve daimî bir ulusal iradeye hiçbir kuvvet karşı koyamaz
diyor Mustafa Kemal ATATÜRK. Büyük bir devlet adamı ve ileriyi iyi gören bir lider olarak Mustafa Kemal Atatürk” 7 Aralık 1927/Ankara da şunları söyleyerek bu gün yaşadıklarımızı adeta dile getirmiştir. Büyük bir devlet adamı ve ileriyi iyi gören bir lider olarak Mustafa Kemal Atatürk” 7 Aralık 1927/Ankara da şunları söyleyerek bu gün yaşadıklarımızı adeta dile getirmiştir.

Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları, Selçuklu ve Osmanlı’yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. Çok değil yüz yıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki, bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir. Ayrıca unutmayın ki, o gün geldiğinde her taraf bir diğerini dinsizlikle ve vatan hainliği ile suçlamaktan geri kalmayacaktır. Biliyoruz ki 15 Temmuzdaki Girişimde bunun bir parçasıydı.  Suriye’deki savaşta ve teröre kurban verdiğimiz, asker , polis ve sivil halktan şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Dün Ocak ayının 24’üydü.Güzel ülkemizin gerçek vatanseverlerinden birisi olan değerli UĞUR MUMCU’yu, haince ve gaddarca saldırı sonucu kaybedişimizin 24. yılında, sevgi ve saygıyla anıyoruz. ‘Bilgi Sahibi Olmadan, Fikir Sahibi Olunmaz’ diyen Uğur Mumcu, yaptığı araştırmalarla, güzel ülkemizin ulusal çıkarlarını gözeten ve korumaya çalışan usta bir araştırmacı gazeteci ve yazardı. Mumcu, MOSSAD ile Barzani arasında 70’li yıllardan beri süregelen ilişkiyi açıklayan 7 Ocak 1993 tarihli yazısından sonra öldürülmüştür. Birçok araştırmacı da, ABD emperyalizminin gerçek amacını ortaya koyan ve bu gün de geçerliğini koruyan bu yazı nedeniyle, onun hayatını kaybettiğini ileri sürmektedir.

Bu çağda, ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak amacıyla yaptığı bir araştırma ve inceleme sonucunu içeren kendi yazısının, yazarının hayatına mal olması ne kadar acı ve kaygı vericidir. Ne yazık ki bu güne kadar, bu hain ve gaddarca saldırının katilleri hala bulunamamıştır. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu gibi ulusal değerlerimizi, faili meçhul cinayetlere kurban
ettik. Eğer onların katillerini bulamazsak, birilerinin cesareti giderek artacak ve ülkemizin daha birçok önemli değerini yitireceğiz.

Bugün genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi kapsamında; Irak, Sudan, Libya, Yemen fiilen bölünmüş, Suriye de bölünme sürecine sokulmuştur. Türkiye de bu bölge ülkeleri gibi anayasa yoluyla aynı akıbete sürüklenmeye ve böylece önümüze yeniden konulmak istenen SEVR’i kabule zorlanmaktadır. Anayasa’ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik Anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı “diktatöryal” bir yönetim yaratması yanında ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır. Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’ni paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığı güçle tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için gerçekleri Türk Milleti’ne anlatmakta kararlıdır! Çünkü Başkanlıkla; Eyalet Sistemine, tek adam yönetimine, sınırsız yetkilere ve Özgürlüğe değil esirliğe evet deneceğini çok iyi biliyoruz.

27 OCAK Cuma günü Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şubesi olarak doğruları söylemekten hiç çekinmeyen Araştırmacı gazeteci ve yazar sayın Uğur Mumcu ve Halk Arenasını Hatay Defne Belediyesi ile birlikte Defnede ağırlayacağız. Sayın Uğur Dündar, CHP İzmir Milletvekilleri Sayın Atilla Sertel ve sayın Tuncay Özkan ve halkın avukatı sayın Murat Ergün ile birlikte kısaca değinmeye çalıştığım konularında yer aldığı pek çok konuyu ele alıp tartışacaklardır. Halkın arenasına tüm halkımız davetlidir” dedi.   Haber-foto:ümit sağaltıcı

Share
623 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?