ÜST REKLAM

logo

reklam

ADD’DEN COŞKULU BALO

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla ADD Samandağ Şube yönetiminin geleneksel hale getirdiği Cumhuriyet Balosu ilçemizde önceki gün Truva Life Otel’de gerçekleşti.

günün anlamı üzerine konuşmayı ADD Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, yaptı. Başkan Erdoğdu, “ADD Samandağ Şubesi olarak düzenlediğimiz, “Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinliği’ne” hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bugün, Türkiye’mizin doğum günü. Kutlu olsun! Ülkemizin aydınlık yüzü, “Cumhuriyet”imiz, 95 yaşında. Sonsuza kadar yaşatmak andımız olsun!  Emperyalizme karşı savaşan onurlu bir ulusun yiğit halkı ve onun destansı kahramanlıklarıyla yoğrulmuş  zaferlerinin mirasıdır bize, Cumhuriyet.

Atatürk’ün kurduğu çağdaş Cumhuriyetin kaynağı ve vazgeçilmez niteliği, antiemperyalist oluşudur. Atatürkçüler, sadece vatan işgaline değil, satılan yerli kaynaklarla, emperyalizmin ekonomik ve ideolojik işgaline de her zaman ‘Hayır!’ diyen kahramanlardır.

Değerli Aydınlar,

Olağanüstü duyarlı ve sürekli uyanık olmayı gerektiren günler yaşıyoruz. Çıkarcılığın-dönekliğin- gericiliğin, korku ve yılgınlık yarattığı, üstelik geçim sıkıntılarıyla bunalmakta olduğumuz günlerdeyiz.  Ama bizler asla umutlarımızı yitirmemeliyiz.

Yüreğimiz, ülkemizin aydınlık günlerinin özlemiyle dolu.  Bu umut, kadını ve erkeği ile hepimizin içinde inanç rüzgarları estirmekte.

Yılmadan ve  azimle çalışacağız. Her birimiz tohum olup yeşerecek, düşünce olup gelişecek, inanç olup coşacağız.

Umutsuzluğun ve yılgınlığın kavurucu ateşine kendimizi teslim etmeyeceğiz.

Üstelik; onurlu, dimdik ve kimseye boyun eğmeden. Kararlıyız, Demokrasinin, hukuk devletinin, Cumhuriyet kazanımlarının yılmaz savunucuları;

Atatürk ilke ve devrimlerinin ödün vermez savaşçıları olarak kararlıyız.

Dini siyasete alet eden tarikatları, ve halifelik yandaşlarını reddeden bir Türkiye; Aracısı- tefecisi, vurguncusu-soyguncusu olmayan bir Türkiye yaratabilmek için,  inançla bir araya gelip, korkusuzca haykıracağız. Yaşasın Atatürk, Yaşasın Cumhuriyet…

Değerli Yurtseverler,

Cumhuriyetin bu yıldönümünde, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile, O’nun silah ve düşünce arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyeti kuranları ve yaşatanları saygıyla anıyor, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yaşatma konusunda kararlılığımızı bir kez daha haykırıyor, tüm Ulus’umuzun en büyük bayramını kıvançla kutluyoruz.

Değerli konuklar, Katılımınızdan dolayı ADD Samandağ şb olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyoruz”dedi.

Cumhuriyet Balosuna, İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, İlçemiz Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Emrah Nergiz, Hatay Milletvekili Serkan Topal, 24. Dönem Hatay CHP Milletvekili Refik Eryılmaz,  Samandağ Belediye Başkan Vekili Meltem Ahraz Nural,CHP lİlçe başkanı Avukat Turgay Abacı ve yönetimi, İyi Parti İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları ve Yönetimi, ADD Yöneticileri ve Cumhuriyet sevdalıları katıldı.

Balo’da ADD’ye katkı sunan Hikmet Eryılmaz, Besa Ticaret, Mevlüt Gümüş’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Gençlerin sahnelediği Zeybek gösterisi katılanlara duygulu anlar yaşatırken baloda program sunumunu İlçemiz Emniyet Müdürü Mustafa Ateş ve SGK Müdürü Gülay Ateş’in kızları Türkü Ateş tarafından yapıldı.

Haber-Foto:Hasan Dadük

 

Share
466 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?