logo

reklam

ADD, GENÇLERE KAPI ARALADI

     

Atatürkçü Düşünce Derneği Samandağ Şubesi, Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi.

ADD Samandağ Şubesi’nin 2018 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı geçtiğimiz hafta sonunda ADD İlçe binasında çoğunluğun sağlanmasıyla ilk oturumda gerçekleşti. Yönetim Kurulunca, Tüzükteki ilgili maddesindeki niteliklere ve Üye Kayıt Defterindeki kayıtlara uygunluğu onaylanarak hazırlanan ve Üyelerin incelemesine sunulan Üyeler Listesinde kayıtlı 126 (Yüz yirmi altı) üyeden 71’i (Yetmiş bir)  toplantıda hazır bulundu.

Gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı Başkan Atiye Sönmez Erdoğdu tarafından saat 13.00 ‘te açıldı. Saygı Duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu. Divan Başkanlığına Şekip BEYAZTUNÇ, Başkan Yardımcılığı’na Mehmet Ali ARIŞ Kâtipliğe Mehmet Ali SON oybirliği ile seçildi.

Gündemde yer alan 9. Sıradaki dilek ve temenniler maddesi oybirliğiyle 3.madde’den sonra 4.sıraya alındı. ADD Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, Genel Kurulda açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Kamuoyu “HAYIR” ın kazandığını bilmektedir…

Erdoğdu yaptığı konuşmada; “Ulu önder Atatürk’ün en büyük eserim diye tanımladığı çağdaş laik, demokratik Cumhuriyetin kuruluş ilke ve inançlarını yaşatmayı ilke edinen, bu yolda hiçbir savaşımdan çekinmeyen aydınlık yüzlü yol arkadaşlarım, ve ilçemizin güzide Basın Temsilcileri, öncelikle  hepinize Hoş geldiniz diyorum..

Türkiye genelinde 400 şubesi ve 100.000 ‘i aşkın üye sayısı ile ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Atatürkçü Düşünce Derneği’nde sizlerle birlikte görev yapıyor olmaktan mutluyum, gururluyum.

Son yıllarda Ülkemizde yaşadığımız olumsuzluklar ve etkin ekonomik sömürüyle bağımsızlık meşalemizin ateşi söndürülmek istenmekte, aydınlık geleceğimiz her alanda karanlığa çevrilmek istenmektedir.

16 Nisan’da baştan sona hukuka aykırı bir ortamda gerçekleşen halk oylaması, kirli bir YSK kararı ile sonuçlanmıştır. Oysa kamuoyu “HAYIR” ın kazandığını bilmektedir. Önümüzdeki yerel ve genel seçimlerle beraber yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçim süreci vardır. Mücadelemiz devam edecektir. Yine halkımızla birebir, yüz yüze iletişim kurarak, onlara kendi gelecekleri, yaşam biçimi yaptıkları laik, demokratik Cumhuriyeti yaşatmak, Saraya zorla devredilen egemenlik hakkını yeniden gerçek sahibine, yani halka teslim edinceye kadar birlikte mücadele edeceğimizi, kazanmak zorunda olduğumuzu anlatacağız.

Kazanan, onca deneyimden sonra, Türk Devrimi, Cumhuriyetimiz olacaktır.  2019 Cumhuriyet Yılı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle genel kurulumuzun başarılı geçmesini diliyor, siz katılımcılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu yine Yönetim Kurulu Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu tarafından, Denetleme kurulunun raporu Adem Beyaz tarafından okundu.  Faaliyet raporunun aleyhinde veya lehinde herhangi bir söz alan olmadı. İki raporda oybirliği ile kabul edildi. Bilanço ve Gelir Gider Cetvelleri ise Sayman Hayrettin Arıkan tarafından okundu. Bilanço ve Gelir Gider Cetvelleri oybirliği ile kabul edildi.

Geçmiş Yönetim ve Denetim Kurulları ayrı ayrı oylanarak oybirliği ile ibra edildi.

Tahmini Bütçe (2018 yılına ait) Sayman Hayrettin Arıkan tarafından okundu. Tahmini bütçe oy birliği ile kabul edildi.

Divan başkanlığına 3 üyenin imzasıyla bir önerge sunuldu. Önergede Afrin operasyonunun ülke savunması niteliğinde olduğu desteklenmesi yönünde genel kurulun karar almasının talep edildiği görüldü, genel kurulun oyuna sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Kurultay Delegeliği için başvurular alındı ve sandık kurulu oluşturuldu. Sandık kuruluna oybirliğiyle Burcu Yıldız, Onur Katayıfçı ve Zarif Sönmez Arslan oybirliğiyle seçildi.

Yapılan oylama sonucunda; gençlerin de isminin geçtiği yeni Yönetim Kurulu listesi şu şekilde oluştu ;

Yönetim Kurulu Asil; Atiye Sönmez Erdoğdu, Hayrettin Arıkan, Süheyla Yıldız, İsmail Kuzu, Gizem Cabaroğulları, Tuncay Köksal, Süleyman Bedir Abacı

Yedek; Asaf  Hişmi, Sunay Gümüş, Nilgün Oğur, Hatice Yücel, Eser Okan Kala, Semire Sönmez, Kehla Hadimoğulları 71 oyla seçildiler.

Yapılan oylama sonucunda, Denetim Kurulu listesi / Asil; Vecdi Kavvasoğlu, Selda Eryılmaz, Adem Beyaz. Yedek; Nursel Şahin, Ali Eriş,  Mehmet Ali Son 71 oyla seçildiler.

Yapılan oylama sonucunda; Disiplin Kurulu Asil; Kadir Kayıkçı, Ümit Sağaltıcı, Eser Paşa  Yedek; Leyla Kudret, Atiye Döner, Zarif Yükler 71 oyla seçildiler.

Genel Merkez Kurultay Delegeleri ise; Edip Hadimoğulları, Adnan Dibek, Sezar Güneş 71 oy birliği ile seçildiler.

Gerçekleşen seçim sonrasında, yeni seçilen yönetim kurulu adına Atiye Sönmez Erdoğdu teşekkür konuşması yaptı. Genel Kurul Divan Başkanı Şekip Beyaztunç tarafından aynı gün saat 18.00’de kapatıldı.

ADD Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, Avukat Süleyman Bedir Abacı’ya okuması üzer ADD Genel Merkezince Türkiye genelinde eş zamanda yapmayı karar aldıkları yalnız Samandağ’da gerçekleşecek kongre nedeni ile okunamayan basın açıklamasını takdim etti.

(Türkiye Barolar Birliği’nin ismindeki “Türkiye” sözcüğünün kaldırılması yanı sıra avukatların bağımsızlığının ortadan kaldırılmasını hedef alan süreci kınayan metin ve Av. Edib Hadimoğulları’nın Afrin Harekatı üzerine konuşması sonraki sayımızda yer alacaktır. )

Kongre seçim öncesinde Avukat Edib Hadimoğulları, Zarif Yükler ve Atiye Döner’in imzasını taşıyan bir önergede, “BOP projesi kapsamında 2. İsrail dediğimiz PKK PYD koordinasyonuna karşı vatanımızı kahramanca savunan başta TSK olmak üzere bütün güvenlik birimlerimizi desteklediğimiz kongre kararı olarak karar altına alınmasını önemsiyoruz” ifadeleri yer aldı.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
327 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?