ÜST REKLAM

logo

reklam

ADD: BAŞKANLIK, ATATÜRK CUMHURİYETİNİ PARÇALAYACAK

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0010

Atatürkçü Düşünce Derneği ülke genelinde Yeni Anayasa değişikliği ve Başkanlık Sistemi’ne karşı eş zamanlı olarak öğle saatlerinde basın açıklaması düzenledi. İlçemiz ADD Şubesi Yönetimi de dün eş zamanlı yapılan açıklamaya Başkan ve Üyeleri ile katılarak, ilçe halkına ve Milletvekillerine Çağrıda bulundu. ADD açıklamasında sert bir dille eleştirdiği başkanlık sistemi ile ilgili, ‘Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen SEVR’i yırtıp atalım!’ dedi. Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Atiye Sönmez Erdoğdu’nun okuduğu metinde, ‘bu oyunu hep birlikte bozalım’ ifadeleri dile gelirken, millet vekillerine telgraf yollama çağrısı yapıldı.

ADD Samandağ Şube Başkanı Erdoğdu, Halka ve milletvekillerine yaptığı çağrıda; “Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Meclis’te ikinci turu yapılacak Başkanlık Sistemini içeren Anayasa tuzağına karşı görüşlerimizi halkımızla paylaşmak istiyoruz.

Bugün yaşadığımız tehlike; Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesidir. ABD emperyalizmi ve siyasi iktidar, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) politikalarına uygun olarak Türkiye’ye bir anayasa ve başkanlık sistemini ısrarla dayatmaktadırlar.

Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi kapsamında; Irak, Sudan, Libya, Yemen fiilen bölünmüş, Suriye de bölünme sürecine sokulmuştur. Türkiye de bu bölge ülkeleri gibi anayasa yoluyla aynı akıbete sürüklenmeye ve böylece önümüze yeniden konulmak istenen SEVR’i kabule zorlanmaktadır.

Anayasa’ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik Anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı “diktatöryal” “ceberrut” ve “keyfi” bir yönetim yaratması yanında ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır.

Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğinden yana olan tüm milletvekillerine sesleniyoruz:

Parça tesirli bir bombaya benzeyen “Cumhurbaşkanlığı sistemi” adı altında pazarlanan rejim değişikliği Atatürk Cumhuriyeti’ni parçalayacaktır!

Gelin 1 Mart 2003 Irak Tezkeresi’nde olduğu gibi birlik olalım ve Emperyalizmin oyununu bozalım!

Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’ni paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığı güçle tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için gerçekleri Türk Milleti’ne anlatmakta kararlıdır!

Son olarak:

Başta siyasi partilerimiz olmak üzere, tüm demokratik kitle örgütlerine çağrımız şudur; artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir!

Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen SEVR’i yırtıp atalım!”dedi.

İlçe genelinde atılacak telgrafların içeriği ile bilgi veren ADD, içerikte

“Sayın Vekilim;

Egemenliğin asli sahibi olan bizler; Mecliste bizleri temsil etmek üzere size vekâlet verdik. Siz de Anayasa hükmüne dayanarak namusunuz ve şerefiniz üzerine and içerek bu onurlu göreve başladınız.

Parça tesirli bir bombaya benzeyen ve Anayasa’yı ihlal eden, 93 yıllık Cumhuriyet rejimini sonlandırmayı amaçlayan ve bu haliyle geçerse Milletin birliğini, Vatanımızın bütünlüğünü bozacak olan Anayasa değişiklik teklifine; ülkemizin, milletimizin ve Cumhuriyetimizin geleceği adına, HAYIR oyu vererek bu oyunu bozmanızı, ülkesini seven bir yurtsever olarak talep ediyor, saygılar sunuyorum.” ifadelerine yer verildiğini açıkladı.

Açıklamanın devamında, “paylaşılan metnin, kişi adıyla, örgüt adı ve logosu kullanılmadan üyeler ve ulaşabilecek kişiler tarafından 18-19 Ocak günlerinde, bulunulan ilin CHP, AKP ve MHP milletvekillerine telgraf ve faks yoluyla göndererek,  (Gene Genel Merkez Talimatiyla Türkiye Genelinde),  meclisi dilekçe yağmuruna tutacak şekilde gönderelim dendi.

Haber-foto:Ali doğru

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?