ÜST REKLAM

logo

reklam

ADALET ARAYIŞI SÜRÜYOR!

Buket ve Zeynep’i katleden erkeğin duruşması ertelendi…

Buket Yıldız ve ev arkadaşı Zeynep Hüsünbeyi’ni katleden  Hüsnü Can Çökmez’in tutuklu yargılandığı dava, tanıkların Almanya’da bulunan bir tanığın ifadesi beklendiği için ertelendi.

Ukrayna’da Tıp Fakültesi’nde okuyan Buket Yıldız ve ev arkadaşı Zeynep Hüsünbeyi’ni katleden ve 2 ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Hüsnü Can Çökmez’in tutuklu yargılandığı davanın 2’inci duruşması görüldü.

İstanbul Anadolu Adliyesi 16’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya sanık ve avukatının yanı sıra Zeynep Hüsünbeyi’nin babası,Avukatları, ilçemizden Buket Yıldız’ın ebeveyneleri Levent – Cenan Yıldız, Müdahil olarak Avukat Şekip Beyaztunç,  Hatay Kent Konseyi Başkanı Doktor Nevide Kimyon, iş insanı Ali Eriş, Eğitimci Süheyla Yıldız,  İHD Kurucu üyesi Av Hatice Can Av.Efkan Bolaç ve Av. Seher Eriş hazır bulundu.

Sanık ve avukatı ile müdahiller ve Avukatlarının dinlenmesinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, duruşmayı, Almanya’daki tanığın ifadesinin gelmesi istemiyle duruşmayı 22 Mayıs saat 11.00’e erteledi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
623 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?