ÜST REKLAM

logo

reklam

“AÇLIĞIMIZ KADAR ONURLU, AÇLIĞIMIZ KADAR BAŞIMIZ DİK”

 

İlçemizde TAYAD’lı Aileler adına hafta sonunda Samandağ Eğitim – Sen Temsilcilik Binasında basın açıklaması yapıldı. Nuriye ve Semih için okunan açıklamada Nuriye ve Semih’e özgürlük talebinde bulunuldu.

Açıklamada; “Açlık grevinin bugün 143. gününde olan Nuriye ve Semih için bizlere de 1 haftalık dönüşümlü açlık grevindeyiz. Bugün 3. Günümüz. Nuriye ve Semih’in bu haklı ve meşru taleplerinin kabul edilmesini istiyoruz. Onlar 143 gündür işleri, ekmekleri ve onurları için açlar. Her onurlu insanın yaptığı gibi kazandıkları üç beş kuruşla yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlardı.

Bizler çocukları, yakınları bu iktidar tarafından hapse atılmış, katledilmiş TAYAD’LI aileleriz. Nuriye’lerin ve Semih’lerin bu haklı ve meşru taleplerini sahipleniyor, seslerine ses olmak için bir nebze olsun katkı sunmak için Açlık Grevindeyiz. Açlık Grevimiz Nuriye’ler işe alınsın diyedir. Açlık Grevimiz anti-demokratik yasaları biz yoksul halklar üzerinde uygulanmaması içindir. Açlık Grevimiz Sıla’ların, İnanç’ların, Dilek’lerin, Berkin’lerin katledilmemesi içindir. Buradan eğitim emekçileri başta olmak üzere, kafa kol emeği ile çalışan işçiler ve memurlar, okulunda anti-bilimsel müfredata maruz kalan öğrenciler, işten umudunu kesmek zorunda kalmış işsizlere çağrımızdır; Nuriye’lerin eylemi hepimizin ortak talebidir.

Buradan AKP iktidarına çağrımızdır; Nuriye’lerin bu haklı talebini kabul edin. Onların ölümleri halinde bunun sorumlusu sizler olacaksınız. Bu sorumluluğun altında kalacaksınız. Çocuklarımızı, kardeşlerimizi, ağabeylerimizi, yoldaşlarımızı sizlere katlettirmeyeceğiz. Onlar hepimizin evlatları, onların Açlık Grevlerini sahipleniyoruz. Herkese çağrımızdır Nuriye ve Semih’in katledilmelerine izin vermeyelim. Aşağıda yazacağımız adreslere mektup yollayıp Nuriye ve Semih’in sohbetine ortak olabilirsiniz.

Nuriye Gülmen: Sincan kapalı kadın hapishanesi

Semih Özakça: Sincan 1 no’lu kapalı hapishanesi

“Herkesin muhakkak yapabileceği bir şeyler var. Yapılabilecek bu şeyleri ortaklaştırmak için biz TAYAD’lı Aileler her daim hazırız.” Halkımızı Nuriye ve Semih’e sahip çıkalım, ölmelerine izin vermeyelim! Nuriye ve Semih Serbest Bırakılsın. Nuriye ve Semih’in Talepleri Kabul Edilsin”dendi.

TAYAD’LI Ailelerin açıklamasına vatandaş olarak katılan ve halka Arapça konuşarak seslenen Sever Işık konuşmasında; “Nuriye ve Semih’e destek vermeliyiz. Onlarla birlikte açlık grevine girmeliyiz. Onların bu onurlu ve haklı çağrısına ses olmalıyız. Nuriye ve Semih Serbest Bırakılsın. Ben de açlık grevindeyim. ”ifadelerinde bulundu.

Haber- Foto :Ali Doğru

 

Share
728 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?