ÜST REKLAM

logo

reklam

ACIYA BOĞULDUK

Art arda gelen intihar olayları ilçemizi yasa boğdu. …

İlçemizde kısa bir süre önce eşinin vefatına dayanamayarak canına kıyan Yağmur Çobancı’nın vefatı kırkını doldurmadan Çiğdede Mahallesi sakinlerinden Saki Cafe sahibi Serdal Aksu’nun eşi Hatay Toplum Gönüllüleri İnsani Yardım Derneği aktif üyesi Sena Kuaför Sahibi Nazlı Terzi Aksu’nun intihar haberi ile bir daha sarsıldık. 3 çocuk annesi Nazlı Terzi Aksu (40) intihar etti.

İlçemizin tanınmış ve hayırsever kuaförlerinden Aksu, kendini iple astı. Olayı farkeden yakınları durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Hastaneye kaldırılan Aksu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aksu’nun cansız bedeni otopsiye gönderilirken savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

İlk belirlemelere göre intihar ederek canına kıydığı belirtilen Nazlı Terzi Aksu’nun vefatı başta ailesi, yakınları ve Samandağ halkını derin bir yasa boğdu.

Olay sonrasında ilçemizde birçok duyarlı vatandaş sosyal medya hesaplarından taziye mesajları yayınlarken intiharın çözümün olmadığı da vurgulandı.

“Yıldızlar yoldaşın olsun can dostum”

Aksu’nun en yakın arkadaşlarından biri olan Sermoza Sahibi Serap Kavvasoğlu, yYINLdığı mesajla yürekleri dağladı. Kavvasoğlu mesajında “Ben seni hangi kelimelere sığdırabilirim Çocukluğumuzu mu, kardeşliğimizi mi, arkadaşlığımızı mı kavgalarımızı mı, savaşlarını mı, kaybedişlerini mi iyi niyetini mi, o güzel yüreğini mi, asiliğini mi, harcadığın emeklerini mi, anneliğini mi, deli sevdanı mı neyini anlatayım arkadaşım.
Biraz dur, Naz derdim; biraz dur. Şimdi acele tavırlarının sebebini daha iyi anlıyorum. Bana hep söylediklerin beni korkutuyor derdin. Oysa hep senin için korkan bendim. Herşeye acele ederdin son gidişine de acele ettin be arkadaşım..
Çocukluğumdan gençliğimden bu günümden bir parçamı alıp götürdün beraberinde. Seni hep sevgiyle hatırlayacağım ..Yıldızlar yoldaşın olsun can dostum” dedi.

Güle güle yeryüzünün en büyük iyilik meleği…

Vefatı Öğrenen Hatay Toplum Gönüllüleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Ali Nurlu, “Samandağ için çok büyük kayıp. Derneğimizin en büyük hayırseverlerinden biri olan “Nazlı Terzi Aksu” an itibariyle kendi canına kıyarak yaşamına son vermiştir… Derneğimize kayıtlı onlarca yetim ailemizle bire bir görüşerek, yıllardır onları koruyucu şemsiyesi altına alan Nazlı Terzi Aksu’ya Allah’tan rahmet diliyoruz… Samandağ ve Kuveyt’te kuaför salonları olan ve onlarca insanımıza istihdam alanları yaratan Nazlı ablamız; toplum için çok ama çok büyük bir kayıptır… Her ramazan öncesinde 50 civarındaki ihtiyaç sahibi ailemizi derneğimizde toplayıp çuvallarla erzak dağıtan iyilik meleğimizi çok özleyeceğiz.. Yufka kalbi, sevecenliği, hanım efendiliği ve cömertliğiyle gönlümüzde taht kuran yeryüzünün en büyük iyilik meleği; sen yalın ayak çıkmaz sokaklarda, gecekondularda, yıkık dökük harabe evlerde yaşayan yetim çocukların biricik annesiydin Allah rahmet eylesin.. Mekanın cennet olsun.. Gökyüzündeki melekler ve yıldızlar; cennette baş yoldaşın olsun… Cennette nur içinde yat ablacığım… Güle güle yeryüzünün en büyük iyilik meleği… Seni gördüklerinde sevinç çığlıkları atan, sımsıcak sevginle sımsıkı sarıldığın o yetim çocuklar seni çok özleyecek ablaların ablası…” dedi.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak vefat eden Merhume “Nazlı Terzi Aksu” Allah’tan mağfiret, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
6414 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?