ÜST REKLAM

logo

reklam

ABACI: YÖNTEM BELLİ DEĞİL!

CHP Samandağ İlçe Başkanı Av.Turgay Abacı, basın aracılığı ile kamuoyunu bilgilendirdi. İlçe Başkanı Av. Abacı, aday belirleme yöntemi hakkında Genel Merkezin henüz karar vermediğini hatırlattı.

CHP Samandağ İlçe Başkanı Av.Turgay Abacı,  “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimleri yönünden partimiz tarafından açıklanan takvim çerçevesinde gerek Belediye Başkan Aday Adaylığı gerekse de Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvuru süreleri 26.10.2018 Cuma günü saat:16.00 itibariyle sona ermiştir.

Aday adayı olmak isteyen devlet memurları yönünden bu süreler geçerli değildir. Yüksek Seçim kurulunun açıklayacağı resmi seçim takvimi süreleri içerisinde devlet memurları istifa ederek resmi başvuru yapacaklardır.

Bugün itibariyle partimize Sayın Refik Eryılmaz, Sayın Mithat Nehir ve Sayın Mehmet Özçelik Belediye Başkanlığı için resmi olarak aday adaylığı başvurusu yapmışlardır.

Ayrıca Sayın Nevzat Aslan da yazılı olarak vermiş olduğu dilekçe ile aday adayı olacağını ilçe örgütümüze beyan etmiştir. Henüz istifa etmemiş olduğu için resmi başvurusu yapılmamıştır. Genel Merkezimiz tarafından aday adaylığı başvuruları yönünden açıklanan takvim yeni sona erdiği için önümüzdeki günlerde partimizin yetkili kurulları olan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisinde (PM) belediye başkan adayımızın hangi yöntemle ( ön seçim , eğilim yoklaması veya genel merkez ataması ) belirleneceği hususunda karar verilecek ve yöntem ilçe örgütümüz tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Henüz yöntem konusunda Genel Merkezimiz tarafından karar verilmemiş olduğundan bugün itibariyle Samandağ Belediye Başkan Adayımızın kim olacağı kesinlikle belli değildir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarım.”dedi.

Haber-Foto:Hasan Dadük

 

Share
165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?