ÜST REKLAM

logo

reklam

A  N  A  L  İ  Z 9.CUMHURBAŞKANI’MIZ DEMİREL KALKACAK; BAŞKAN NEHİR’E DEMOKRASİYİ ANLATACAK!(3)


Uzm.İnş.Müh. Habip YAPAR
hbpypr@hotmail.com

 

 

Yayınlanan Bölümün Özeti: (Vatandaşın biri, Antalya’da Başbakan Sayın Süleyman DEMİREL’E ağza alınmayacak kadar, galiz (kaba, çirkin,  iğrenç), ağır küfürler ederek, hakaret ettiği için tutuklanıp, cezaevine atılır, bunu öğrenen Başbakan Sayın Süleyman Demirel, “Olur Mu Öyle Şey”  der.

Çoğu “Faşist Askeri Darbe” ile olmak üzere, 6 kez hükümeti devrilen, ama demokrasi aşığı insanların desteğiyle 7. Kez Başbakan olan, o dönemki Başbakan Sayın Süleyman DEMİREL;“Başbakan’a Hakaret Etti”  diye “Vatandaş Hiç Tutuklanır Mı?” yaptığımız uygulamalarla, kim bilir adamı nasıl bunalttık ki, canını nasıl sıkmışız ki, bize galiz (kaba, çirkin, iğrenç) küfürler etmiş” diye konuşmasına devam eder, “Yöneticiler, Yetki Sahipleri;  Yönetimleri Altındaki İnsanlardan Davacı, Şikâyetçi Olmazlar,” diyerek Av. Yaşar TOPÇU’ ya” O Vatandaşı Hapisten Çıkarması İçin” acil olarak Antalya’ ya, gitmesi talimatını verir.)

Sayın Başbakan Süleyman Demirel’in, bu beklenmeyen tepkisi, üzerine, Av. Sayın Yaşar TOPÇU; Odasından çıktığı gibi, eşini, arar ve eşine “hemen çantalarımızı hazırla ve vakit kaybetmeden aşağı in, çok acil olarak beraber Antalya’ ya gidiyoruz, Sayın Başbakanımızdan, ömrüm boyunca unutamayacağım,  en büyük demokrasi dersini aldım, acele et” diyerek telaşla eşine durumu izah eder.

Av. Yaşar TOPÇU evine vardığında eşi,  eşinin tek bir valizle, onu kapıda beklediğini görür ve eve girmeden, eşini yanındaki koltuğa bindirdiği gibi, son surat Antalya’nın yolunu tutar.

Eşi “vakit olmadığı için elbiselerimizi aynı valize koydum, kusura bakma” diye eşine mahcubiyetini ifade etmek istediğinde, Genç Av. Yaşar TOPÇU “Vatandaş Başbakana iki laf etti, diye mahpushanede çile çekerken, ben tek mi, çift mi diye valizin hesabını mı yapacağım” diyerek yol boyunca, Başbakan Süleyman DEMİREL’DEN aldığı “DEMOKRASİ DERSİ” nin yüceliği, Başbakan Sayın Süleyman DEMİREL’ in engin hoşgörü ve insani yanını eşiyle paylaşır.

Eşine, demokrasi konusundaki deneyimsizliğinden ötürü, büyük bir pot kırdığını ve DEMOKRASİ ABİDESİ, Başbakan Sayın Süleyman Demirel’in, gözünden düşmüş olmaktan çekindiğini dile getirir, eşi ise “Başbakan Sayın Süleyman DEMİRELİN onu hoş göreceğini ve Sanığın en ağır cezayı alması gerektiği, konusundaki yaklaşımını gençliğine ve demokrasi konusundaki deneyimsizliğine yorumlayacağını, söyleyip az da olsa eşine moral verir.

Av. Yaşar TOPÇU, sabah saat sekiz otuz gibi Mahkemededir.

Uzm. İnş.Müh.

Habip YAPAR

hbpypr@hotmail.com

 

Devamı Yarın!

GÜNÜN SÖZÜ;

 

BAŞBAKAN’A HAKARET ETTİ DİYE;

VATANDAŞ HİÇ TUTUKLANIR MI?

T.C. 9.CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL

 

 

Share
963 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARIM VE HAYVANCILIK SORUNLARI

  17 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Ülkemizin tarımsal potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen, yeterince değerlendirmiyor. Topraklarımızın büyük çoğunluğu verimlidir ve tarıma elverişlidir. Bu potansiyelin değerlendirilmesi için tarım politikaları, bilenler tarafından ele alınarak orta ve uzun vadeli uygulanabilir bir politika belirlenmelidir. Tarımda temel sorun yüksek girdi maliyetleri. Üreticilere ucuz yakıt ve ucuz tohum sağlanmalı. Tarımsal sanayide ise en önemli sorunlardan birisi yüksek finans maliyeti. Üreticiyi ezmeden düşük faizli hatta...
 • BEL – BİR A.Ş. MAĞDURLARI NASIL OLUŞTU?

  14 Şubat 2020 Köşe Yazıları, Üst Haberler, üst manşetler, Yerel

  Asaf HİŞMİ BELBİR A.Ş.  ile Samandağ Belediyesi yetkililerinin ortak sorumluluğu altında BEL – BİR A.Ş. mağdurları, yok yere yaratılıp, geliştirildi. Aslında bu resmi belgelerle vatandaşı soyma operasyonu idi. Sonrada belde talanına dönüştü. BEL – BİR A.Ş. Kendini kamu kurumu oluğunu ve birçok belediyenin kendilerinin ortağı olup, beraberce ilgili belediyelerin acil ihtiyaçlarını karşıladıklarını, Samandağ Belediyesinin acil ihtiyaçlarını benzer şekilde karşılayabileceklerini ifade etmişlerdi. Samandağ Belediyesi yetkilileri, adı geç...
 • KAPİTALİZMDE HER YOL CEHENNEME ÇIKAR

  12 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Eğitimci Sami Aslan Büyük fikir ve mücadele ustası Dr. Hikmet Kıvılcımlı “Allah, Peygamber, Kitap” isimli eserinde şöyle diyor: “7 bin sene sürmüş antika tarih, medeniyetlerin kuruluşu ve yıkılışı tarihidir. Bir medeniyet kuruluyor gelişiyor sonra duraklıyor, daha sonra da yıkılıyor. Fakat insanlık yıkılmıyor, toplumun üstüne çıkmış “yarı Allah” kesilmiş müstebitler yıkılıyordu ve o yıkılan medeniyetin hemen yanı başında yeni bir medeniyet doğuyordu, daha sonra o medeniyet de daha önceki yıkılan medeniyetin yolundan gidiyor; duraklama ...
 • KENT MERKEZİNE İLİŞKİN BİLİRKİŞİ RAPORU

  11 Şubat 2020 Köşe Yazıları, Üst Haberler, üst manşetler, Yerel

  AsafHişmi Dava Konusu Parseller için, Adana 2. İdare Mahkemesi: ‘’ Uyuşmazlığın çözümü teknik yönden yerinde keşif ve bilirkişi incelemesini gerektirdiğinden mahkememizin 1997 / 201 sayılı dosyasına kaydan açılan ilgili dava dosyasında 3.7.1997 gününde yerinde yapılan keşif esnasında kayıtlı dava dosyasında ( Prof. Dr. Çınar Atay Bilirkişi, Doç. Dr. Sezal Göksu Bilirkişi, Mustafa Ekşi Bilirkişi olmak üzere uzmanlardan oluşan bilirkişi kurulu; 2.10.1997 tarihinde tanzim ettiği ) mevcut raporunda özetle; ‘’Dava dosyasını oluşturan bilgi, ...