UÇAKLARDAN PARAŞÜTLE ATLAYACAĞIZ; HAVALİMANI’NDA OTOBÜS BEKLEMEKTEN KURTULACAĞIZ! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

UÇAKLARDAN PARAŞÜTLE ATLAYACAĞIZ; HAVALİMANI’NDA OTOBÜS BEKLEMEKTEN KURTULACAĞIZ!

Bu haber 06 Temmuz 2017 - 0:32 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

A  N  A  L  İ  Z

Uzm.İnş.Müh. Habip YAPAR

hbpypr@hotmail.com

  1. Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut ÖZAL ’ın Başbakanlığı döneminde, ilk olarak gündeme gelen, Hatay Cumhuriyeti’ nin ilk ve son Cumhurbaşkanı Sayın Tayfur Sökmen’ in oğlu eski TBMM Başkan Vekili Sayın Murat SÖKMENOĞLU ile Sayın Nihat MATKAP’ ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile akabinde  Sayın Av. Fuat ÇAY’ ın Sanayi ve Ticaret Bakanlığı döneminde olgunlaştırılan, Hatay’ ın gelmiş geçmiş en başarılı  Valisi, aynı zamanda Samandağ eski kaymakamı, Sayın Utku ACUN’ un her kesimden siyaset erbabı ve sık sık değişen iktidar partileriyle olan olağanüstü sıcak dostlukları ve Fetö Silahlı Terör Örgütü Kumpası   Mağduru, Eski Samandağ Belediye Başkanı Sayın Ali TERZİ’ nin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı döneminde; dönemin Başbakanı   Sayın Bülent ECEVİT’ le,   Çalışma Bakanı olduğu yıllarda başlayan  dostluğu  sayesinde; Büyük bir bölümü tamamlanan, bitirilmesi  Eski Adalet Bakanı Sayın Av. Sadullah ERGİN’ in Milletvekilliği dönemine denk gelen ve açılışı  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın Başbakanlığına  nasip olan Hatay Havalimanı;

İlimizin  Samandağ ilçesi hariç, diğer 11 ilçesinin sadece özel otomobili olan  varlıklı insanları için değil, özel otomobili olmayan dar ve orta gelirli  insanları için de yolculukta  büyük bir konfor ve rahatlık getirmiştir.

Samandağ’ lı özel otomobili olmayan dar ve orta gelirli insanlar ve özellikle öğrenci,  işçi, çiftçi, esnaf , memur, özürlü ve yaşlılar için ise uçak yolculuğu büyük bir eziyet haline gelmiştir.

Başta DHMİ’ nin servis ihalesini alan, HAVAŞ isimli Otobüs Firması, her uçak kalkıp indiğinde, Antakya ve İskenderun’ a geliş ve dönüş olarak aralıksız kalkan servislerle uçak yolcularını şehir merkez ve mahallelerine taşımakta, diğer ilçelere ise, yine her uçak kalkıp indiğinde, yine özel firmalara ait otobüs ve minibüs münibüsler, uçaktaki yolcuları, havalimanından, şehir merkez ve mahallelerine taşımakta, yolcular uçak yolculuğunun hazzına ulaşmaktadırlar. 

Ankara Esenboğa havalimanında Havaş isimli uluslararası, ensesi kalın  Otobüs firmasına ve Sözleşmesindeki tekel konumuna rağmen, Laubali söylemleri ve zamanında 8. Cumhurbaşkanımız sayın Özal’ı yarı yolda bırakması sebebiyle, yıldızımın hiç barışmadığı, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK’ in,   Yasa ve Sözleşme hükümlerini de zorlayarak HAVAŞ Servis Otobüslerinin çeyrek fiyatına, insanları havalimanından, başkentimizin merkez ve mahallelerine taşımak için belediye otobüsleri, ihdas etmiş olması gibi başarılı bir örnek ortada dururken, Samandağ halkından %95’e yakın oy alan Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ’ ın Servis veya Belediye Otobüsü’ nu bırakın, çift atlı dan da vazgeçtik,, tek atlı bir fayton arabası dahi tahsis etmemesinin nedenini, günlerce düşündüm ve sebebini nihayet Musa Dağı eteklerindeki “Yamaç Paraşüt Kalkış  Pisti” nde buldum!

Hatay’ın Samandağ ilçesi Kaymakamı Sayın Dr. Cahit  ÇELİK’ in genelde Spor, özelde uçuş sporlarına verdiği destek, girişim ve katlılarıyla Musa Dağı eteklerinde kısaca “TAKE OF” denilen ve İskenderun’ daki pistten sonra, Doğu Akdeniz’in en büyük ikinci pisti olan  “Yamaç Paraşüt Kalkış Pisti” tamamlanınca Sayın büyüklerimiz;

Madem Samandağ’ına “PARAŞÜT PİSTİ” kuruldu; “Samandağlılar genç yaşlı demeden mutlaka paraşütle atlamayı öğrenirler” diye düşündüler ve artık Havalimanından Samandağ’ ına uçak yolcusu taşıyan Belediye Veya Servis Otobüsüne ihtiyaç kalmadığına karar verdiler!

Zira  Uçak Samandağ ilçesinin üzerinden geçerken, Samandağlı yolcular hemen ayağa kalkıp, paraşütlerini takacak ve uçağın kapısından evlerinin bahçesine tam isabetle atlayacaklar!

Hatta Hatice nine;  uçağın, Samandağ semalarına doğru yaklaştığını görünce , sarı saçlı( mutlaka çakma), mavi gözlü (mutlaka lens), ince belli, tatlı dilli, hostese seslenecek, ve “Hostes Hanım  Kızım, Pilota Söyle de, Biraz Sağ Yapsın da, Paraşütten Atlayınca Komşu Vesile Nine, Beni Pencereden Görüp Ankara’dan Yeni Aldığım İşlemeli  Bastonları Görüp Kıskanmasın” diyecek!

Yani anlayacağınız biz Samandağ’lılara büyüklerimiz “Pozitif Ayrımcılık!” yapacak ve uçak Samandağ semalarında süzülürken bizler hemen evlerimizin önüne paraşütle atlayacağız!

Hatay’ın diğer ilçelerin deki, insanlar;  yok daha iniş için, kemerlerinizi bağlayın, yok başınızı dik tutun gibi, sıkıcı uygulamalardan kurtulacak, uçak evlerinin üstünden geçerken paraşütle atlayıp,  herkesten önce evlerine varacaklar!

Yani anlayacağınız, diğer ilçelerin insanları daha Klimalı Servis Otobüslerinde evlerine gitmek için sürünürken, bizler çoktan Mayo’muzu giymiş, doğa harikası, turizm cenneti  Çevlik sahillerinde milli içkimizi yudumluyor olacağız!

Bu sebeple Sayın Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ’ a Havalimanında servis veya belediye otobüsü ihdas etmeyip bize “Pozitif Ayrımcılık!” yaparak başka ilçelerden saatlerce önce Paraşütle evimize ulaşmamıza vesile olduğu için çok ama çok teşekkür ediyoruz!

İşte, Samandağ halkına gösterdiği pozitif ayrımcılık, bu büyük kadirşinaslık ve AHDE VEFA’ yı karşılıksız bırakmamak için önümüzdeki yerel seçimlerde;

Sayın Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ’ ı;   Süresiz olarak tatile gönderip ödüllendirmeyi düşünüyoruz!

GÜNÜN SÖZÜ;

İNSANLAR ARASINDA, AYIRIM YAPMA;

SANA OY VERENLER, SENİ ÇÖZEMEDİ SANMA!

Avatar
Uzm.İnş.Müh. Habip YAPARhbpypr@hotmail.com