ÜST REKLAM

logo

reklam

UÇAKLARDAN PARAŞÜTLE ATLAYACAĞIZ; HAVALİMANI’NDA OTOBÜS BEKLEMEKTEN KURTULACAĞIZ!


Uzm.İnş.Müh. Habip YAPAR
hbpypr@hotmail.com

A  N  A  L  İ  Z

Uzm.İnş.Müh. Habip YAPAR

hbpypr@hotmail.com

 1. Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut ÖZAL ’ın Başbakanlığı döneminde, ilk olarak gündeme gelen, Hatay Cumhuriyeti’ nin ilk ve son Cumhurbaşkanı Sayın Tayfur Sökmen’ in oğlu eski TBMM Başkan Vekili Sayın Murat SÖKMENOĞLU ile Sayın Nihat MATKAP’ ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile akabinde  Sayın Av. Fuat ÇAY’ ın Sanayi ve Ticaret Bakanlığı döneminde olgunlaştırılan, Hatay’ ın gelmiş geçmiş en başarılı  Valisi, aynı zamanda Samandağ eski kaymakamı, Sayın Utku ACUN’ un her kesimden siyaset erbabı ve sık sık değişen iktidar partileriyle olan olağanüstü sıcak dostlukları ve Fetö Silahlı Terör Örgütü Kumpası   Mağduru, Eski Samandağ Belediye Başkanı Sayın Ali TERZİ’ nin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı döneminde; dönemin Başbakanı   Sayın Bülent ECEVİT’ le,   Çalışma Bakanı olduğu yıllarda başlayan  dostluğu  sayesinde; Büyük bir bölümü tamamlanan, bitirilmesi  Eski Adalet Bakanı Sayın Av. Sadullah ERGİN’ in Milletvekilliği dönemine denk gelen ve açılışı  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın Başbakanlığına  nasip olan Hatay Havalimanı;

İlimizin  Samandağ ilçesi hariç, diğer 11 ilçesinin sadece özel otomobili olan  varlıklı insanları için değil, özel otomobili olmayan dar ve orta gelirli  insanları için de yolculukta  büyük bir konfor ve rahatlık getirmiştir.

Samandağ’ lı özel otomobili olmayan dar ve orta gelirli insanlar ve özellikle öğrenci,  işçi, çiftçi, esnaf , memur, özürlü ve yaşlılar için ise uçak yolculuğu büyük bir eziyet haline gelmiştir.

Başta DHMİ’ nin servis ihalesini alan, HAVAŞ isimli Otobüs Firması, her uçak kalkıp indiğinde, Antakya ve İskenderun’ a geliş ve dönüş olarak aralıksız kalkan servislerle uçak yolcularını şehir merkez ve mahallelerine taşımakta, diğer ilçelere ise, yine her uçak kalkıp indiğinde, yine özel firmalara ait otobüs ve minibüs münibüsler, uçaktaki yolcuları, havalimanından, şehir merkez ve mahallelerine taşımakta, yolcular uçak yolculuğunun hazzına ulaşmaktadırlar. 

Ankara Esenboğa havalimanında Havaş isimli uluslararası, ensesi kalın  Otobüs firmasına ve Sözleşmesindeki tekel konumuna rağmen, Laubali söylemleri ve zamanında 8. Cumhurbaşkanımız sayın Özal’ı yarı yolda bırakması sebebiyle, yıldızımın hiç barışmadığı, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK’ in,   Yasa ve Sözleşme hükümlerini de zorlayarak HAVAŞ Servis Otobüslerinin çeyrek fiyatına, insanları havalimanından, başkentimizin merkez ve mahallelerine taşımak için belediye otobüsleri, ihdas etmiş olması gibi başarılı bir örnek ortada dururken, Samandağ halkından %95’e yakın oy alan Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ’ ın Servis veya Belediye Otobüsü’ nu bırakın, çift atlı dan da vazgeçtik,, tek atlı bir fayton arabası dahi tahsis etmemesinin nedenini, günlerce düşündüm ve sebebini nihayet Musa Dağı eteklerindeki “Yamaç Paraşüt Kalkış  Pisti” nde buldum!

Hatay’ın Samandağ ilçesi Kaymakamı Sayın Dr. Cahit  ÇELİK’ in genelde Spor, özelde uçuş sporlarına verdiği destek, girişim ve katlılarıyla Musa Dağı eteklerinde kısaca “TAKE OF” denilen ve İskenderun’ daki pistten sonra, Doğu Akdeniz’in en büyük ikinci pisti olan  “Yamaç Paraşüt Kalkış Pisti” tamamlanınca Sayın büyüklerimiz;

Madem Samandağ’ına “PARAŞÜT PİSTİ” kuruldu; “Samandağlılar genç yaşlı demeden mutlaka paraşütle atlamayı öğrenirler” diye düşündüler ve artık Havalimanından Samandağ’ ına uçak yolcusu taşıyan Belediye Veya Servis Otobüsüne ihtiyaç kalmadığına karar verdiler!

Zira  Uçak Samandağ ilçesinin üzerinden geçerken, Samandağlı yolcular hemen ayağa kalkıp, paraşütlerini takacak ve uçağın kapısından evlerinin bahçesine tam isabetle atlayacaklar!

Hatta Hatice nine;  uçağın, Samandağ semalarına doğru yaklaştığını görünce , sarı saçlı( mutlaka çakma), mavi gözlü (mutlaka lens), ince belli, tatlı dilli, hostese seslenecek, ve “Hostes Hanım  Kızım, Pilota Söyle de, Biraz Sağ Yapsın da, Paraşütten Atlayınca Komşu Vesile Nine, Beni Pencereden Görüp Ankara’dan Yeni Aldığım İşlemeli  Bastonları Görüp Kıskanmasın” diyecek!

Yani anlayacağınız biz Samandağ’lılara büyüklerimiz “Pozitif Ayrımcılık!” yapacak ve uçak Samandağ semalarında süzülürken bizler hemen evlerimizin önüne paraşütle atlayacağız!

Hatay’ın diğer ilçelerin deki, insanlar;  yok daha iniş için, kemerlerinizi bağlayın, yok başınızı dik tutun gibi, sıkıcı uygulamalardan kurtulacak, uçak evlerinin üstünden geçerken paraşütle atlayıp,  herkesten önce evlerine varacaklar!

Yani anlayacağınız, diğer ilçelerin insanları daha Klimalı Servis Otobüslerinde evlerine gitmek için sürünürken, bizler çoktan Mayo’muzu giymiş, doğa harikası, turizm cenneti  Çevlik sahillerinde milli içkimizi yudumluyor olacağız!

Bu sebeple Sayın Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ’ a Havalimanında servis veya belediye otobüsü ihdas etmeyip bize “Pozitif Ayrımcılık!” yaparak başka ilçelerden saatlerce önce Paraşütle evimize ulaşmamıza vesile olduğu için çok ama çok teşekkür ediyoruz!

İşte, Samandağ halkına gösterdiği pozitif ayrımcılık, bu büyük kadirşinaslık ve AHDE VEFA’ yı karşılıksız bırakmamak için önümüzdeki yerel seçimlerde;

Sayın Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ’ ı;   Süresiz olarak tatile gönderip ödüllendirmeyi düşünüyoruz!

GÜNÜN SÖZÜ;

İNSANLAR ARASINDA, AYIRIM YAPMA;

SANA OY VERENLER, SENİ ÇÖZEMEDİ SANMA!

Share
1190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARIM VE HAYVANCILIK SORUNLARI

  17 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Ülkemizin tarımsal potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen, yeterince değerlendirmiyor. Topraklarımızın büyük çoğunluğu verimlidir ve tarıma elverişlidir. Bu potansiyelin değerlendirilmesi için tarım politikaları, bilenler tarafından ele alınarak orta ve uzun vadeli uygulanabilir bir politika belirlenmelidir. Tarımda temel sorun yüksek girdi maliyetleri. Üreticilere ucuz yakıt ve ucuz tohum sağlanmalı. Tarımsal sanayide ise en önemli sorunlardan birisi yüksek finans maliyeti. Üreticiyi ezmeden düşük faizli hatta...
 • BEL – BİR A.Ş. MAĞDURLARI NASIL OLUŞTU?

  14 Şubat 2020 Köşe Yazıları, Üst Haberler, üst manşetler, Yerel

  Asaf HİŞMİ BELBİR A.Ş.  ile Samandağ Belediyesi yetkililerinin ortak sorumluluğu altında BEL – BİR A.Ş. mağdurları, yok yere yaratılıp, geliştirildi. Aslında bu resmi belgelerle vatandaşı soyma operasyonu idi. Sonrada belde talanına dönüştü. BEL – BİR A.Ş. Kendini kamu kurumu oluğunu ve birçok belediyenin kendilerinin ortağı olup, beraberce ilgili belediyelerin acil ihtiyaçlarını karşıladıklarını, Samandağ Belediyesinin acil ihtiyaçlarını benzer şekilde karşılayabileceklerini ifade etmişlerdi. Samandağ Belediyesi yetkilileri, adı geç...
 • KAPİTALİZMDE HER YOL CEHENNEME ÇIKAR

  12 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Eğitimci Sami Aslan Büyük fikir ve mücadele ustası Dr. Hikmet Kıvılcımlı “Allah, Peygamber, Kitap” isimli eserinde şöyle diyor: “7 bin sene sürmüş antika tarih, medeniyetlerin kuruluşu ve yıkılışı tarihidir. Bir medeniyet kuruluyor gelişiyor sonra duraklıyor, daha sonra da yıkılıyor. Fakat insanlık yıkılmıyor, toplumun üstüne çıkmış “yarı Allah” kesilmiş müstebitler yıkılıyordu ve o yıkılan medeniyetin hemen yanı başında yeni bir medeniyet doğuyordu, daha sonra o medeniyet de daha önceki yıkılan medeniyetin yolundan gidiyor; duraklama ...
 • KENT MERKEZİNE İLİŞKİN BİLİRKİŞİ RAPORU

  11 Şubat 2020 Köşe Yazıları, Üst Haberler, üst manşetler, Yerel

  AsafHişmi Dava Konusu Parseller için, Adana 2. İdare Mahkemesi: ‘’ Uyuşmazlığın çözümü teknik yönden yerinde keşif ve bilirkişi incelemesini gerektirdiğinden mahkememizin 1997 / 201 sayılı dosyasına kaydan açılan ilgili dava dosyasında 3.7.1997 gününde yerinde yapılan keşif esnasında kayıtlı dava dosyasında ( Prof. Dr. Çınar Atay Bilirkişi, Doç. Dr. Sezal Göksu Bilirkişi, Mustafa Ekşi Bilirkişi olmak üzere uzmanlardan oluşan bilirkişi kurulu; 2.10.1997 tarihinde tanzim ettiği ) mevcut raporunda özetle; ‘’Dava dosyasını oluşturan bilgi, ...