“8 MART KADINLARIN DİRENİŞİDİR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“8 MART KADINLARIN DİRENİŞİDİR”

Bu haber 08 Mart 2022 - 17:05 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.

Samandağ Eğitim Sen Şube Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Dünya Emekçi ve Sosyalist Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladıkları anma programı çerçevesinde ilk etkinliklerini geçtiğimiz hafta sonu Pazar günü Sendika binasında Belgesel gösterimi, Şiir ve Müzik dinletisiyle gerçekleştirdi.

Sendika binasında yapılan etkinlik konuşmasını Samandağ Eğitim Sen şubesi Yönetimi adına Kadın Sekreteri Nazire Temimi; “Sevgili dostlar, Bugün 8 Mart’ı yaratanları selamlamak, anmak ve dayanışmamızı güçlendirmek üzere bir araya geldik.

8 Mart…

Dünyada kadınların yüzyıllardır süren dayanışmasıdır, direnişidir, isyanıdır. Bir yandan kapitalist sömürü sisteminin yarattığı yük, bir yandan erkek egemen sistemin yarattığı yük. İşte 8 Mart bizler için bu sistemlerin yarattığı sömürüye, ezilmişliğe, baskıya, ayırımcılığa karşı verilen mücadeleyi simgeliyor. Kolay olmuyor elbet bu mücadele. Olmayacakta.

Fakat biliyoruz ki değişim de kazanım da mücadele ederek oluyor ancak.

Grev, direniş ya da devrim… Emekçi kadınların yerini almadığı hiçbir kavga gerçek bir zaferle sonuçlanamaz ve kalıcı olmaz.

Yüzlerce kez, binlerce kez, ne kadar tekrarlansa yeridir: “Kadın olmadan devrim olmaz, devrim olmadan kadın kurtulamaz!”

Yine ve yine selam olsun, içinde mücadele ateşi yanan kadınlarımıza.  Selam olsun yolumuzu aydınlatan kadınlarımıza. Selam olsun dostlarımıza.” İfadelerine yer verdi.

Yaşasın Dünya Emekçi Kadınlarının Mücadele, Birlik ve Dayanışma Günü. Yaşasın 8 Mart!”

Samandağ Eğitim Sen Şube Yönetim Kurulu ve Üyeleriyle “8 Mart’ı Yaratan Emektir” şiarıyla gerçekleştirdikleri ilk etkinlik yanı sıra etkinliklerin 8 Mart Salı günü Basın açıklaması ve 26 Mart Cumartesi günü Erdal Bayrakoğlu konseriyle devam edeceği ifade edildi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı