"DESTEKLER VE MEZHEBSEL SÖYLEMLER ACİLEN KESİLMELİ" | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

“DESTEKLER VE MEZHEBSEL SÖYLEMLER ACİLEN KESİLMELİ”

Bu haber 30 Mart 2017 - 9:42 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

 

 

Antakya Ehl-i Beyt Kültür Ve Dayanışma Vakfı Ali Yeral, Suriye’de, yerli ve yabancı güçler tarafından desteklenen Nusra’nın Hama kırsalının 17 KM. Batı yakasında bulunan Mecdel Alevi köyünde gerçekleştirdiği katliamla ilgili konuştu.

Antakya Ehl-i Beyt Kültür Ve Dayanışma Vakfı Ali Yeral konuşmasında; “Bir kaç gün önce, yine komşu ve kardeş ülke Suriye’de, yerli ve yabancı güçler tarafından desteklenen Nusra teröristleri, Hama kırsalının 17 KM. Batı yakasında bulunan Mecdel Alevi köyünde katliam yaptı. Aralarında çocuk, kadın ve ihtiyarların da bulunduğu, onlarca masum insan maalesef hunharca katledildi. Ülkemin güzel insanı Başkanlık maceraları ve yapay gündemlerle meşgul olurken her gün Suriye, Yemen ve Bahreyn gibi ülkelerde, Hz. Ali ile Ehl-i Beyti sevmekten başka hiç bir günahı olmayan yüzlerce masum insan muasır Yezit temsilcileri tarafından kalleşçe şehit edilmektedir.

Mazlumun dini de, mezhebi de, ırkı da, coğrafyası da tabi ki sorulmaz. Ama bu kaçıncı katliam ve bu iş nereye kadar varacak? Hayat felsefelerini Alevi ve Ehl-i Beyt düşmanlığı üzerine inşa etmiş, Yüce İslam dinimizin kutsal adını da tüm dünyada kan, şiddet ve teröre çıkaran bu vahşi Emevi – Süfyani – Vahhabi yaratıkları seven, sahiplenen, onlara türlü destekler veren ve cinayetlerine sessiz kalanlar da en azından onlar kadar suçlu ve barbardır.

Biz tekrar tüm mazlum şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmetler dilerken, başta Işid / Nusra olmak üzere onların tüm cinayet şebekesi türevleri ile onlara destek veren yerli ve yabancı vahşi suç ortaklarını da şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz!. Bölgemizin kan ve gözyaşı selinden kurtulması için, bu terör canilerine verilen desteklerin acilen kesilmesi ve mezhebi söylemlerin kesilmesi şarttır” dedi. (Haber: Ali Doğru – Foto: Arşiv)

 Haber-Ali Doğru  Foto-Arşiv

 

 

afdah.info

voir films