BAŞKANLIK SEÇİMİ ÜZERİNE VATANDAŞLAR NE DÜŞÜNÜYOR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BAŞKANLIK SEÇİMİ ÜZERİNE VATANDAŞLAR NE DÜŞÜNÜYOR

Bu haber 02 Mart 2017 - 9:22 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

 

İlçemizde Abdullah Cömert Alanında başkanlık seçimi ile ilgili sokaktaki vatandaşlara ne düşündüklerini sorduk. Vatandaşlar, düşüncelerini ülke gündemi ve Hatay gündemi ile birleştirerek, nasıl oy vereceklerini belirttiler.

Etrafımızda Bir Ateştir Yanıyor…

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı; “Altı senedir etrafımızda bir ateştir yanıyor. Gittikçe bu ateş emperyal güçler tarafından körüklenmektedir. Bu durumda iken başkanlık tartışmasının Türkiye’nin gündemine getirilmesini çok doğru bulmuyorum.

İlimiz açısından ise altı sene süren savaştan ilimizi ekonomik olarak büyük oranda etkilenmiştir. Bakın bir taraftan terör, bir taraftan ekonomik çok kötü durumdadır.

Ziraat Odası başkanı olmama dolaysıyla çiftçilerimizle görüşmelerimizde onların, her çiftçinin iki veya üç kredi borçları olduğu, bunları ödeyemediğini belirtiyorlar. Bu durum ortada iken, insanlarımız mutlu değil iken, savaş belası, ekonomik kriz, diğer taraftan komşularımız ile kötü durumdayız, komşularımızla iyi ilişkilerle ticaretimizin önünün açılması gerekirken, başkanlık tartışmalarını önümüze getirmelerini ülkemizin yararına bulmuyoruz ve hayır diyoruz” dedi.

Sınır Kapılarının Açılması İçin Hayır…

Gazi Karaali, “biz Hataylılar olarak sınır kapılarının açılması için hayır diyoruz, bu hükümet sınır kapılarımızı kapattı, Suriye ile olan ilişkilerimizi bozdu. Bizim ilimizdeki esnafı zor durumdadır.” Bir diğer vatandaş ise “Laiklik korunması için, hukukun üstünlüğünün sağlanması için, Meclisin gaspına yol açacak yasa olduğu için hayır diyoruz” diyoruz diyor.

Akıllı olmalı, iyi düşünmeliyiz…

Murat Can ise düşünen bir insanın bu yasaya karşı olumlu bakmadığını şöyle açıklıyor “Bu başkanlığa evet demek için bana bir neden gösterin. Bu yasada mantıklı bir şey varsa evet diyelim. Bu yasa başta çocuklarımız ve geleciğimizi ipotek altına alacaktır. Bunlar kendi, taht ve saltanatlarını korumak için referanduma gidiyorlar. Referandumun ne olduğunu insanlarımız bilmiyor. Bunu bir parti oylaması gibi görüyorlar. Oysa bütün halkın geleceği oylanmaktadır. Onun için akıllı olmalı, iyi düşünmeliyiz. Geleceğimiz açısından insanların hayır vermesini öneriyorum. Ben ise hayır vereceğim” dedi.

Haber-foto:ümit sağaltıcı