ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Şubat 2017

”İSTİKBALİMİZİ OYLAYACAĞIZ”

CHP Samandağ İlçe Örgütünde referandum ile ilgili 16 imzacının olduğu bir basın açıklaması düzenlendi.

 

Samandağ İlçe Örgüt binasında düzenlenen ve başta CHP ilçe örgütü olmak üzere Samandağ Muhtarları, Ulusal Eğitim Derneği, Samandağ Bakkal Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği, Samandağ Cem Evi Derneği, Vatan Partisi Samandağ İlçe Örgütü, Kalem-Der, Şoförler Odası, Terziler Odası, Berberler Odası, Ziraat Odası, Esnaf Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Vatan Partisi Örgütlenme Sorumlusu Emilhan Güçlü ve Samandağ Muharip Gaziler Derneği’nin bulunduğu toplamda 16 imzacının olduğu basın açıklamasını imzacılar adına CHP Samandağ İlçe Örgüt Başkanı İbrahim Aydoğan okudu.

Aydoğan, 16 Nisan’da yapılacak referandumda aslında ülke halklarının istikbalinin oylanacağını belirtirken, bu seçimin bir parti veya etnik-mezhep meselesi değil, ülkenin geleceğinin oylanacağı mesele olarak gördüklerini kaydederken, söz konusu referandumdan ”evet” çıkması ülkeyi tek partili diktatörlük rejimine götüreceğini dile getirdi. Aydoğan, saltanatın geri dönmemesi için ”hayır” diyeceklerini söyledi.

CHP Samandağ ilçe Örgüt Başkanı İbrahim Aydoğan, düzenlenen basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “16 Nisan 2017 günü yapılacak referandum, Türkiye halkları açısından bir dönüm noktasıdır..

Türkiye kaderini oylayacak, istikbalimizi oylayacağız,çocuklarımızın geleceğini oylayacağız.kadınlar geleceği için bir tercih yapacak..

Saltanat hilafet heveslileri tarafından topluma tek adam rejimi dayatılıyor.  Tek parti,tek adam,  kısacası Türkiye, adım adım diktatörlüğe götürülmek isteniyor..

Bizler bunun karşısında ya demokrasi ve cumhuriyeti, parlamenter sistemini seçeceğiz, ya da ülkeyi karanlığa götürecek tek adam rejimine boyun eğeceğiz.

Bizler, Atatürk cumhuriyet ve devrimlerine inanan, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir şiarıyla, burada bulunan farklı siyasi partilerin, oda, dernek temsilcileri, muhtarları  ve farklı siyasi partiye mensup siz vatandaşlarımız olarak;

Bu seçim, MHP, HDP, Vatan Partisi, AKP veya CHP’nin seçimi değildir.

Bu seçim, sağcısı-solcusu seçimi değildir..

Bu seçim, daha önce hangi siyasi partiye oy vermiş veya mensubu olmuş, bundan sonra hangi siyasi partiye oy verir veya mensubu olur hiç önemli değildir.

Bu seçim alevi, sünni, hiristiyan, ermeni, yahudi, kürt, türk, arap, laz, çerkez, süryani, rum v.s.seçimi değildir.

Bu seçim; kardeş Türkiye halklarının geleceğini, kaderini belirleyecek bir referandumdur. Halk oylamasıdır.

Pekala, bu dayatma anayasada neler var?

Cumhurbaşkanının denetlenmesi imkansız hale geliyor,cumhurbaşkanına sizin seçtiğiniz milletvekillerinden oluşan TBMM’yi feshetme yetkisi veriyor,OHAL ve kararnameler ile ülkeyi tek başına yönetme yetkisi veriyor,isterse var olan bakanlığı kapatıp yeni bakanlıklar kurabilme ve istediği kişiyi atama yetkisi veriyor..

Kendisine istediği kişiyi başkan yardımcısı atama yetkisi veriyor. İsterse oğlunu, kızını, eniştesini, hatta ve hatta t.c.vatandaşı olmayan, mesela Arabistan kral ailesinden birini de atama yetkisi veriyor.

Bu anayasada, kendisini sorgulayacak savcı ve hakimleri kendisi atayacak.

Bu anayasada, vali, kaymakam ve genel müdürleri kendisi atayacak, istediğini görevden alabilecek.

Başkan veya yardımcıları,muhalif gazete ve televizyon kanallarını mahkemeye verdiğinde yargıç, hükümet aleyhine karar alırsa,,hükümet düşmanı,FETÖ’cü ilan edilme korkusu yaşayacağından hukuka uygun kararlar alamayacak.kısacası yargıya güven kalmayacak.

Başkan, bir karar ile yükselişini önleyemediği dövizi yasaklayabilecek. Bu defa yabancı yatırımcı kaçacak. İş dünyası çökme noktasına gelecek. Yatırımcı kaçınca işsizlik fırlayacak, hırsızlık ve gasp artacak. Yoksulluk artacak.

Bu anayasada millet yok,demokrasi ve özgürlükler yok !.. Bu anayasada çocukları koruyan,kadın haklarını koruyan savunan birşey yok.!..

Bu anayasada tek hedefledikleri, rejim değişikliği, başbakanın da söylediği gibi ; ‘itaat et rahat et’ mantığına dayanıyor.

Bu anlayışa itiraz edenleri, karşı gelenleri, korku ve tehditle susturmaya çalışıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık dönemini hatırlayın,’bi taraf olmayan bertaraf olur’ demişti. Bugüne baktığımızda, bizden yana olmayan yok olur demek istiyor.

AKP, ülkemizi daha demokratik ve özgürlükçü, daha geniş mutabakatları kucaklayan, halkın beklentilerine cevap veren, mutlu ve huzurlu bir iklime taşıyabilirdi. Ama şaibelerle uğraşan yöneticilerine siper olmayı,onları iktidarda tutacak uğraşı vermeyi yeğ tuttu.

Bizler de;

Yurtta sulh, cihanda sulh şiarıyla, Atatürk devrimlerini ve cumhuriyetini hedef alan anayasaya

‘Hayır diyoruz’

Varlığını esarete boyun eğmemek üzerine kurmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’ni padişahlık hayalleri kuranlara teslim etmeyeceğiz.

Bunun için hep birlikte ‘hayır’ diyoruz..

Saraydan alınıp millete verilen egemenliğin,yeniden saraya teslim edilmesine asla  izin vermeyeceğiz.

Bunun için hep birlikte ‘hayır’ diyoruz..

Parlamento geleneğini yok eden, ülkede hiçbir vatandaşın can ve mal güvenliğini bırakmayan, bir kişiyi hem meclis hem hükümet hem yargı yerine koyan, herkese emir eri muamelesi yapan tek adam diktatörlük anayasasına karşıyız.

Bunun için ‘hayır’ diyoruz.

Tüm kurumlarımızla, Türkiye halklarının tüm renkleriyle birlikte Türkiye olabilmek için ‘hayır diyoruz.

Saltanatın geri dönüşüne ‘hayır’ demek her yurtseverin görevidir.

17 Nisan sabahı daha Aydınlık bir Türkiye ile uyanacağız… Hepimizin Hayır’ı ‘Hayır’lara vesile olsun.”

Haber-foto:Haber merkezi

 

Share
910 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?