ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Şubat 2017

ÇEKİÇ: BEN EKMEĞİMİN DERDİNDEYİM!

 

 

İlçemiz vatandaşlarından Turgay Çekiç, işsiz olduğunu, iş bulana kadar kağıt ve karton toplayarak ekmeğini kazanmaya çalıştığını ancak ilk günden BORA şirketi çalışanları tarafından önünün kesildiğini ve şirkete ait bir aracın üzerine sürülerek darp edildiğini söyledi.

Çekiç, darp edildikten sonra hastaneye giderek darp raporu aldığını belirtirken yetkililerden gereğinin yapılmasını beklediğini söyledi. Darp edildikten sonra moraran bölgeyi gösteren Turgay Çekiç, maruz kaldığı saldırı ile ilgili Gazetemize açıklamada bulundu.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Çekiç, ”Ben 4 yıldır iş arıyorum, bulamıyorum. BORA’da geçici olarak çalıştım, 11 gün tamamladım, bana ortak aldıklarını, personel indirimine gidecekleri söylediler ve işten çıkardılar. Bende hakkım olan parayı Mehmet beyden temin ederek işten ayrıldım, aramızda sorun yok.

Kendim resmi dairelere iş başvurusu yaptım, netice alamadığımdan, cebimde bir liram bile olmadığından, kimseye yük olmadan kendim çöplerden kağıt, karton ve vatandaşların atığını toplayarak geçimimi sağlamaya çalıştım. İlk günde deneme açısından diğer toplayıcılar gibi şansımı denemek istedim.

BORA’nın kumbaralarını ihlal etmeden ve kumbaraya yakın olan çöplere yaklaşmadım. Bu gayreti gören halk bana kartonu kendileri vermeye başladılar. Başka iş bulamadın mı diye sorduklarında, gerekli yerlere başvuruda bulunduğumu belirttim.

Bu dikkatime, gayretime rağmen birincisinde sözlü bir şekilde ikincisinde ise aracı üzerime sürüp darp ettiler, iki defa saldırıya uğradım. Birinci saldırıyı bu şirkette 11 gün boyunca ekmek yediğim için umursamadım, ancak İkinci saldırıda beklemediğim bir anda tam çöpten karton alacakken BORA şirketine ait 31 AEG 77 plakalı aracın hastaneye giden Ortaokul Caddesinde üzerime geldiğini gördüm, mobese kamerları da o bölgede mevcut.

Bana laf ile sataştıklarında kendilerini yönlendiren Mehmet beyin beni aramasını veya bana kartı sadece belediyenin sorabileceğini söyledim. Ortada işlediğim bir suç varsa kaba kuvvetle değil, yasal çerçevede halledersin dedim. Buna rağmen saldırıya uğradım.” ifadelerini kullanırken, şöyle devam etti; ”ben bu işi icra eden biri değilim. Bu topladıklarımı satacak adresi de bulmuş değilim. Daha ekmek paramı kazanamadan önümü kestiler. Halkın attığı atıkları toplamak yasal suç değil. Bu memlekette hırsızlık yaparak mı para kazanalım” dedi.

Haber:Ümit sağaltıcı Foto:Nazlı hüzmeli

 

Share
651 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?