ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Şubat 2017

YETER: BUGÜN ELİMİZE GEÇEN FIRSATI DEĞERLENDİRMELİYİZ!

Ak Parti Samandağ İlçe Teşkilat Başkanı Selahaddin Yeter, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili Gazetemize açıklamada bulunurken, referandumda ”evet” diyeceklerini belirtti ve neden ”evet” diyeceklerini açıklayan bir basın açıklaması yayımladı.

Yeter, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ”NEDEN EVET DEMELİYİZ

Bu toprakların ve üzerinde yaşayanların yıllardır ayakta kalabilmesinin sırrı, tüm farklılıklarının üzerinde ortak bir vatan ve millet bilinci inşa edebilmesi, müşterek bir gelecek tasavvuru oluşturulabilmesidir. Bu birikime saldıran herkes milletimizden hak ettiği dersi almıştır, almaya da devam edecektir.

Başkanlık sisteminin getirilmek istenmesi bugünkü mevzu değil. Sadece bugün elimize, iyi değerlendirmemiz gereken büyük bir fırsat geçmiştir.

Ulu Önder Atatürk, devleti yöneten tek adamdı. İsmet İnönü mili şefti ve yine tek adamdı. Rahmetli Adnan Menderes ve Turgut Özal da başkanlık sisteminden yanaydılar ama ikisi de suikasta kurban gitti. Bu fikri savunan herkes tek tek öldürüldü. Muhsin Yazıcıoğlu helikopteri düşürülüp katledildi. Rahmetli Recep Yazıcıoğlu, “Bu Sistem değişmeli” adında bir kitap çıkardı, suikasta uğradı. Bu gibi örnekler çoğaltılabilir. Neden öldürüldüler peki? Başkanlık sistemi neden daima şiddetle reddedildi üst akıl tarafından?Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan da Başkanlık Sistemi’nin savunucularındandır.

Hayır diyenler, Meclise girmeye milletin oylarıyla hak kazanmış olan bir vekili sırf başı örtülü diye kovan, Kemalist ligi ağızlarına sakız etmiş ancak içini boşaltmış, dış mihrakların doneleriyle bezenmiş olan zihniyettir. Bugün de aynı güruh hayır diyor. Oysaki izinden gittiklerini iddia ettikleri Mustafa Kemal Atatürk, bizatihi Başkanlık Sistemi ile idare etmişti bu ülkeyi.

Terörün siyasi kanadı malum parti ise, kendisi sözde devlet içinde kurdukları illegal örgütte başkanlık ile yönetiliyor ama görüyoruz ki Türkiye’nin yeni anayasasında mevcut olan başkanlığa karşı çıkıyor. Kötü bir şey ise neden kendileri başkanlığı tercih etmiş acaba?

Ak Parti dönemlerinde, Cumhurbaşkanı ve Hükümet aynı eksende hareket edince, Türkiye, ekonomi, yatırım, gelişme, büyüme, istikrar ve dünya siyasi arenasında şahlanış yaşadı.

Bu sefer de terörü başımıza bela ettiler. Şahlanmamızın önüne geçmek istediler.

Dış güçlerin bizden beklentisi Yine eskiden olduğu gibi koalisyonlar kurulacak sistemi tıkayacaklar. Yine dış borçlar, yine yoksulluk, yine kölelik, yine baskılar, yine darbeler, yine yolsuzluklar, hortumlamalar, yine yozlaşma geri gelecek, Dışa bağımlı DERİN DEVLET ve FETÖ gibi PARALEL DEVLET elemanları bizleri yönetecek. O zaman ah, vah etmenin, pişman olmanın bir faydası olmayacak. BU YÜZDEN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE VE BAŞKANLIK SİSTEMİ’NE “”EVET” DEMELİYİZ!”

Ak Parti Samandağ İlçe Teşkilat Başkanı Selahaddin Yeter, açıklamasının devamında; ”Cumhurbaşkanı, devletin başıysa, orduların başkomutanıysa ve halk tarafından seçilecekse,  Cumhurbaşkanının ülkeyi yönetmesinden daha doğal ne olabilir. Seçimle iş başına gelecek Cumhurbaşkanı’nın, bugüne kadar olduğu gibi başbakanlarla didişmek yerine, icranın başı olmasının mantıklı ve daha güvenilir olduğuna inandığımız için “evet” demeliyiz.

MHP gibi bu ülkenin en köklü partilerinden biri, sistem değişikliğine destek verdiği ve anayasa değişikliğini Ak Parti ile birlikte hazırladığı için, “Evet” demeliyiz.

Cumhurbaşkanlığı sistemini bilinçli bir şekilde, Erdoğan ile özdeşleştiriyor.Oysa sistem, Erdoğan’dan sonra da, Ak Parti’den sonra da Türkiye’nin istikrarına ve geleceğine hizmet edeceği için “evet” diyeceğim. Olur, da bir gün CHP’li bir Cumhurbaşkanı seçildiğinde, bu sistemi getirenlere dua edeceğine emin olmam nedeniyle “evet” demeliyiz.” dedi.

YETER: ”15 TEMMUZ’U YAŞADIĞIM İÇİN ‘EVET’ DİYORUM”

Yeter, 15 Temmuz darbe girişimini örnek göstererek, bu tür darbelere karşı gelebilmek için ”evet” diyeceğini belirtirken, açıklamasını şöyle sürdürdü; ”On Beş Temmuz’u yaşamış bir Türk vatandaşı olarak, dış güçlerin ülkemiz üzerindeki emperyalist emellerinin canlı tanıklarından biriyim. Erdoğan gibi güçlü bir lider ve Ak Parti gibi tek başına güçlü bir iktidar olmasaydı, bugün Türkiye’nin işgal edilmiş olacağının da bilincindeyim. Ve bu yüzden, “evet” demeliyiz.

Türkiye’nin var olması için, yüz yıldır sömürülen İslam Coğrafyasına umut aşılayabilmesi için, enerjisini siyasi çekişmelere harcadığı için, ülkeyi yönetecek dermanı kalmamış siyasetçilere mahkûm olmaması için, gönül coğrafyamıza umutlarına umut olabilmek için “Evet”demeliyiz.”

Ak Parti Samandağ İlçe Teşkilat Başkanı, Selahaddin Yeter, 16 Nisan’da yapılacak referandum ile ilgili yaptığı açıklamada son olarak; ”Mevcut sistemde, FETÖ’nün, PKK’nın, ya da onların uluslararası destekçilerinin finanse edeceği partilerin, bir gün hükümet ortağı olma İhtimallerini mümkün gördüğüm için, Cumhurbaşkanını halkın seçtiği bu yeni sisteme “EVET” diyeceğim.” ifadelerini kullandı.

Haber:Ali doğru-Foto :nazlı hüzmeli

Share
532 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?