ÜST REKLAM

logo

reklam

 

ŞAT: BELEDİYENİN BÜTÜN İCRAATLARI USULSÜZ MÜ?

İlçemiz iş adamlarından Ebu Haşim Nebil Şat, belediye yönetimi ile Hizmet Vakfı ve bu kurumlara yakın olan kişiler hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulunurken, bu kişi ve kurumların gerçekleştirdikleri bütün faaliyetlerin usulsüz olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili Gazetemize yaptığı açıklamada Şat, ”Samandağ belediyesinin başında olan Mithat Nehir ve ekibi Hülya Nehir, Sabah Rencüsoğulları ayrıca ” marksist kayınçonun” yönetmede ve projelendirmede(!) çok zeki oldukları algısı yaygındır. Herkeste öyle düşünmektedir.

Halbuki, iktidarda oldukları ilk günden bugüne kadar olan tüm işlemleri yeni çarşı,konut ihaleleri, eski belde belediyelerin araçların hurdaya dönüştürülerek satılması, son alınan araçlar ve taşeron şirketle aralarındaki ticari ilişkiler ve en ünlü oldukları “ailenin” HİZMET VAKFI’ndaki icraatları usulsüzlüklerle doludur!

Samandağ belediyesinde başkanlık yapmış Ata Cilli, Mithat Aslan, Ganim Canbolat, Mithat Abacı, Ali Terzi dönemlerindeki usulsüzlüklerin toplamını 100’e çarpsanız bile şuandaki yönetimin yaptıkları usulsüzlüklere denk gelmez!

Ben bu iddiamda ısrarcıyım. Ayrıca bu yönetimin sihirli gizli bir el tarafından korunduğunu da söyleyebilirim!

İlçemizde var olan Hizmet vakfı ile belediye arasındaki vicdanlara ve hukuka sığmayan ilişkilere bakacak olursak bu yargıya varabilirsiniz.

Avrupa’da herhangi bir makamın veya yargıcın önüne “Hizmet vakfının” dosyası gelse belediyenin ve vakfın arasındaki usulsüzlükleri tespit eder ve bunları mahkum eder!!!

Tüm kamuoyu ve yetkili mercilerin dikkatine aşağıdaki ” utanç belgesini” sunup incelenmesini temenni ediyorum!

Bakınız; Mithat Nehir ve yönetimi yarım milyon dolar değerinde 191 ada 1 nolu parseli ailesinin denetimindeki Hizmet vakfına tahsis etmek üzere Meclisten karar alıyor. Bu karara istinaden Vakıf parsel üzerinde bina işine girişiyor. Bay Nehir almış olduğu bu kararın yasal olmadığını görünce bu kararı iptal ediyor. Başkan ve ailesinin denetimindeki vakıf, halka ait olan bu gayri menkulü almada ısrarlı duruşu devam edip bütün etik değerleri ayaklar altına alıp 191 ada 1 nolu parseli gerçek değerinin altında “özel ihaleyle” 15-07-2016 tarihinde gayri menkulü “Ahmet Suadiye” adında bir samandağ’lı gence devrediyor! Hemde metrekaresi 235 tl’ye.. bay Nehir hiç korkmadan yarım milyon değerindeki halkın malını 70 bin dolara bu başarılı genç arkadaşımıza devretmekte hiçbir sakınca görmemektedir!

İhalenin tescili yapılacağı 21-07-2016 tarihinde Ahmet Suadiye akılları donduracak bir taahhütname düzenlemek üzere Samandağ noterine gidip belediye ve vakfın kendini zapta ve rapta alacak belgeyi düzenler. Taahhütte bulunmak karşı tarafa güvence vermek demektir. Bu genç kendi parasıyla(!) bu parseli alıyorsa bu güvenceyi bu iki kuruma neden verme gereği duyuyor?

Taahütnamede Ahmet Suadiye; ihale işleminden kazanmış olduğu parseli hizmet vakfına devredeceğini ve bu konuyla ilgili belediyeye karşı hiçbir tazmin davası açmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ediyor!!!

SORUYORUM!

Türkiye’de var olan Belediye-Özel aile vakıf ilişkilerinde böyle bir maskaralık cereyan etmiş midir?

Bu taahhütname neden yapılır?

“Özel ihaleyle” değerinden daha ucuz bir değerde bu parseli verenler Ahmet Suadiye’ye güvenmeyip ” ya parselin üstüne yatarsa” korkusuyla bu gencin elinden almış olduğu parseli alıp “aile” vakfına kaydetmesinin tedirginliğiyle bu UTANÇ BELGENİN düzenlenmesine sebep olmuşlardır!

ŞU TESADÜFLERLE(!) DOLU MASKARILIĞA BAKAR MISINIZ;

Bay Nehir ve yönetimi “aile” hizmet vakfına tahsis etmek üzere meclisten usulsüzce karar alacak, farkına varılınca karar iptal edilecek…..

Sonra bay Nehir bu taşınmaz için ihaleye çıkacak……..

Yarım milyon değerindeki gayri menkulün ihalesini Samandağ’ın başarılı genci Ahmet Suadiye 70 bin dolara tekabül eden bir miktarla kazanacak………

Hayatı boyunca hiçbir kuruma bağışı olmayan bu gencimize “iyilik melekleri” gözüküp hem noterde taahhütte bulunarak daha önce “aile” Hizmet vakfına yasalara aykırı bir şekilde tahsis edilen ve sonradan iptal edilen parseli HİZMET VAKFINA bu delikanlı “bağışlıyor!!

AYIP AYIP!!! Rezaletin bile bir rajonu var. Siz bu rajonu bile yerle bir etmişsiniz.

Kardeşim, bu memlekete hizmet edeceksen belediye bünyesinde icraatlarını yapacaksın. Bu halk seni iktidara ailenin denetiminde olan Hizmet vakfı için getirmedi!

Bu halk seni vakfa bağışları belediyeyi kullanarak fen işlerinde kimin işi düşerse bağış yapma mecburiyetini dayatman için getirmedi!!!

KARDEŞİM, BU HALKIN AKLIYLA ALAY ETMEKTEN VAZGEÇİN!

BU İHALE RESMEN TİYATRODUR!

Buradan ilan ediyorum; BELEDİYE YÖNETİMİ, MİTHAT NEHİR VE AİLESİNİN DENETİMİNDE OLDUĞU BU HİZMET VAKFI ARACILIĞIYLA DOĞMAMIŞ TORUNLARIMIZIN TOPRAĞINI GASP ETMİŞTİR!

Siz kimsiniz kardeşim? SİZ KİMSİNİZ?

EBU HAŞİM- NEBİL ŞAT” ifadelerini kullandı.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

 

Share
660 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?