ÜST REKLAM

logo

reklam
22 Şubat 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR

Yemen Bataklığına Saplanan Suudiler Suriye’ye Askeri Birlik Göndermeye Hazırlanıyor.

Alman basınına konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Sözde IŞİD ile mücadele ! amacıyla ABD’nin yanında savaşmak için Suriye’ye özel birlikler göndermeye hazır olduklarını söyledi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, Süddeutsche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, ABD ile birlikte Sözde IŞİD’le mücadele ! amacıyla Suriye’ye askeri birlikler göndermeye hazır olduklarını söyledi.

El Cubeyr, “Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri özel birlikleri ile ABD’nin yanında yer almaya hazır olduğunu beyan etmiştir, ayrıca İsrail dostu sözde İslam koalisyonundan bazı ülkeler de terörizm ve radikalizm ile mücadeleye birlik göndermeye hazırdır” şeklinde konuştu.

Suudi Dışişleri Bakanı El Cubeyr, planın mahiyetini ve nasıl uygulanabileceğini ABD ile istişare ettiklerini belirtti.

—-

Suriye: ABD’nin kara müdahalesi başlarına büyük sorun açar.

ABD’nin Suriye’ye kara kuvvetlerini sokacağı iddalarına Suriye Baas Partisi yetkililerinden açıklama geldi, ‘Başlarına büyük sorun açarlar.’

Suriye Baas Partisi yetkililerinden Halef El Muftah, Pentagon resmi yetkililerinin ABD kara kuvvetlerinin Suriye’de DEAŞ’e karşı operasyona katılabileceklerine dair açıklamalarını yorumladı.

Suriyeli siyasetçi, Şam yönetiminin böyle bir karara, çatışmaların siyasi yollardan çözülmesine yönelik tüm adımları baltalayacağı için karşı çıktığını aktardı. El Muftah, “Dış müdahale, gerilimin tırmanmasına ve çatışmanın büyümesine neden olacağı için Suriye’nin tüm siyasi güçleri tarafından reddediliyor. Böyle bir müdahale, Irak ve Lübnan başta olmak üzere tüm bölgedeki güvenlik için tehdit oluşturacak. Dış müdahale ayrıca Suriye yönetiminin siyasi çözüm ile ilgili tüm çalışmalarını yıkacak” diye konuştu.

—-

Dera Kırsalındaki Teröristlere Darbe İndirildi.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Dera Beled Bölgesinde İsrail’den destek ve komuta alan Nusra Cephesinin Menşiye Semtinde askeri bir noktaya bombalı araçla saldırı girişiminin başarıyla çökerttiklerini belirtti.

Kaynak Suriye ordu birliklerinin şiddetli etkiye sahip büyük miktarda patlayıcı ile hazırlanmış olan ve Nusra Cephesine tabi intihar eylemcisi bir teröristin kullandığı bombalı aracın hedef askeri noktaya ulaşmadan yaklaşık 150 metre önce aracı başarıyla imha ettiklerini belirtti.

Suriye Ordu birliklerinin Nusra Cepheli teröristleri Menşiye Semtinde ciddi kayıplara uğratmaya devam ettiklerini belirten kaynak, bugün bu çetelere ait bir tankı terörist ekibiyle birlikte imha ettiklerini aktardı.

—-

Ehli Sünnet Alimlerinden Ahmed Bedreddin Hassun: Türkiye’nin El Bab’taki Bombardımanlarında 18 Akrabam Şehid Oldu.

Suriye’nin Başmüftüsü Ahmed Bedreddin Hassun, Lübnan merkezli El Mayadeen televizyonu ile yaptığı röportajda, El Bab’taki bombardıman sırasında 18 akrabasını kaybettiğini aktardı.

Tek oğlu olan Sariyah’ı; okul dönüşünde, isyancıların gerçekleştirdiği suikast sonucu kaybeden Hassun, El Bab’ta yapılan bombardımanda kaybettiği akrabalarının yasını tuttuğunu söyledi.

Haber-foto:Haber merkezi

 

Share
568 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?