ÜST REKLAM

logo

reklam
16 Şubat 2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı açıklamasına göre;

EROĞLU, 187 MİLYON TL’LİK 16 MÜJDE İLE HATAY’A GELİYOR…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı resmi bir açıklama yaparak, Bakan EROĞLU’nun, bugünkü Hatay gezisinde, 187 milyon liralık yatırım bütçesi müjdesi vereceğini duyurdu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın resmi açıklaması şöyle: “Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 187 milyon lira tutarındaki 16 adet yatırım müjdesi ile Hatay’a gidiyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Hatay programı kapsamında, ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 12 adet tesisin temelini atacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bugün Hatay’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimiyle, 213 milyon lira yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atacak.”

Hatay’a 213 Milyon TL’lik 12 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 10.00’da Antakya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde, DSİ tarafından inşa edilecek Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1. Kısım, Reyhanlı Barajı Afrin Çayı Davutlar Regülatörü ve Derivasyon Kanalı, Erzin-Dörtyol Sulaması BSS-Y4 İkmali ile 9 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Ayrıca, Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Hatay’da 10 aileye gelir getirici tür, 10 aileye Orköy Sertifikası verecek.

Reyhanlı Barajı’na Su Takviyesi…

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle, 604 bin 220 dekar zirai araziyi sulayacak olan Reyhanlı Barajı’na su takviyesi de yapılacak. Ayrıca 3 ilçe ve 4 yerleşim yeri taşkın zararlarından korunacak.

haber merkezi

Share
711 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?