logo

reklam

53 MADDELİK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Meclisi, dün saat 14.00’te HBB Meclis Salonu’nda toplanarak

Şubat Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleşen meclis toplantısında 53 madde görüşülerek karara bağlanmaya çalışıldı.

53 maddenin görüşülerek karara bağlanmaya çalışılan Şubat Olağan Meclisi’nde;

Büyükşehir belediye meclisinin 11.01.2018 tarihli toplantısında Plan Bütçe komisyonunu ile Ulaşım ile Ulaşım Komisyonuna havale edilen Hatay Büyükşehir Belediyesi adına tescilli HATMES Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited şirketinin anonim şirkete dönüştürüleceğinden dolayı şirket unvanı, amaç ve konusu ile şirket sermayesinin 25.000.000 TL arttırılması, belediyemiz görev ve yetki alanında bulunan toplu taşımacılık hizmetlerinden denizyolu ile yolcu, yük ve araç taşımacılığı hizmetinin 10 (on) yıl süre ile bu şirkete devredilmesi ve işletme bedeli olarak KDV dâhil olmak üzere aylık hasılatın %0,5’inin belediyeye ödenmesi ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesi,

Belediye başkanı tarafından meclise iade edilen ve büyükşehir belediye meclisinin 11.01.2018 tarihli toplantısında Plan Bütçe komisyonu ile Ulaşım Komisyonuna havale edilen 94 adet dizel Otobüs Alımı Projesi için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasından 10 Milyon Euro’nun 2 Milyon Euro’su hibe olmak kaydıyla 8 Milyon Euro kredi ile ilgili kurumumuzu temsile, proje ve kredi işlemleri için gerekli belgeleri imzalamak üzere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi konusu hakkındaki 11.12.2017 tarih ve 364 sayılı karar ve konu ile ilgili komisyon raporu görüşülmesi gibi öne çıkan konular görüşülerek ortak bir karar verilmeye çalışıldı.

Haber Merkezi

 

Share
271 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?