500 KG ATIK DEFTER-KİTAP TOPLANDI | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

500 KG ATIK DEFTER-KİTAP TOPLANDI

Bu haber 19 Haziran 2019 - 9:14 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması ile Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından okullarda biriktirilen eski ders kitapları “ Kitap Toplama Kampanyası “ kapsamında geri dönüşüme kazandırılmak üzere toplanmaya aralıksız devam ediliyor.  

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın talimatları doğrultusunda geri dönüşüm çalışmalarının ilçe genelinde sürdürüldüğü ifade edilerek; “  2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının son bulması ile birlikte, birimimiz personelleri ve Bora Geri Dönüşüm Firması çalışanları tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarımızdan geri dönüşüme kazandırılmak üzere eski kitaplar toplanmaya devam ediyor. Son olarak yılsonu atık kitap toplama kampanyasına destek veren Tekebaşı İlkokulu’ndan 500 kg atık defter-kitap toplandı.” İfadelerine yer verildi.

Kitap Toplama Kampanyası’nın yanı sıra diğer geri dönüşüm kampanyalarının sürdürüldüğünü de ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri; “Ambalaj artıklarının geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilçe merkezinde yerleştirilen geri dönüşüm kumbaralarının kontrolleri birimimiz personelleri tarafından yapılarak, dolu olan kumbaralar Bora Geri Dönüşüm firması tarafından toplatıldı.” İfadelerine yer verildi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı     

afdah.info

voir films