5 FARKLI ÜLKEDEN 8 AKADEMİK VE İDARİ PERSONEL | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

5 FARKLI ÜLKEDEN 8 AKADEMİK VE İDARİ PERSONEL

Bu haber 11 Ekim 2017 - 9:10 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Erasmus Personel Haftası (Erasmus Staff Week) Başarıyla TamamlandıMustafa Kemal Üniversitesi’nde 02-06 Ekim 2017 tarihleri arasında sekizincisi düzenlenen Erasmus Personel Haftası başarıyla tamamlandı.

Etkinliğe Erasmus+ Personel Değişimi Programı kapsamında Çekya, Portekiz, Bulgaristan, İsveç ve Hırvatistan’daki 5 farklı üniversiteden toplam 8 akademik ve idari personel katıldı.

Etkinliğin açılış oturumunda, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen katılımcılara yaptığı hoş geldiniz konuşmasında uluslararasılaşmanın önemine vurgu yaparak Erasmus+ kapsamındaki personel hareketliliğinin giden ve gelen akademik ve idari personele sağladığı kişisel yararların yanı sıra kurumların da uluslararası tanınırlığına yardımcı olduğunu ifade etti.

Uluslararası İlişkiler Birimi Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Yılmaz ise Mustafa Kemal Üniversitesi’de uluslararası ilişkiler alanında yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verirken, Erasmus Kurum Koordinatörü Okt. Ömer Faruk Kadan, Erasmus Programı’nın öneminden ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nin bu bağlamda yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Beş gün süren 8. Erasmus Personel Haftası (Erasmus Staff Week) programının sabah oturumlarında, katılımcılara Mustafa Kemal Üniversitesi’ni ve Ülkemizi tanıtıcı sunumlar yapılırken öğleden sonraki oturumlarda konuklar ilgili bölümleri ziyaret ederek ders verme veya eğitim alma faaliyetlerini gerçekleştirip kalan serbest zamanlarda ise Hatay’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini gezip gördüler.

Hafta boyunca devam eden etkinlik süresince üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörü Okt. Ömer Faruk Kadan ile Uluslararası İlişkiler Birimi’nde görevli Uzm. Çağrı Güçlüten, Arş. Gör. Gamze Emir ve Arş. Gör. Tuba Aydınoğlu; Türkiye ve Hatay’ın tanıtımı, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin tanıtımı, Türk Dili ve Türk kültürü konularında sunumlar yaptı. Yabancı katılımcıların her biri de kendi üniversitelerini tanıtan sunumlar yaparak ülkeleri ve üniversiteleri hakkında bilgiler verdi.

Mustafa Kemal Üniversitesi personelinin ve öğrencilerin de katıldığı 5 günlük programın sonunda yabancı konuklar Türkiye’de ve Hatay’da bulunmaktan, gösterilen ilgiden, Türk misafirperverliğinden ve programdan memnun kaldıklarını, özellikle Hatay Mutfağından ve Hatay coğrafyasından çok etkilendiklerini belirterek ülkelerine döndüler.

Haber Merkezi

 

afdah.info

voir films