5 ADET YENİ DİYALİZ CİHAZI ALINDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

5 ADET YENİ DİYALİZ CİHAZI ALINDI

Bu haber 06 Eylül 2019 - 9:53 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

İlçemiz Devlet Hastanesinde diyaliz hastalarına destek artıyor…

Hastanemiz bünyesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Başhekim Opr. Dr. Ahmet Çağlar BOZKURT, Devlet Hastanesinin bünyesinde hizmet veren Dayaliz Ünitesinin yatak ve diyaliz makine sayısının arttırıldığını açıkladı.

Son 1 yıl içerisinde Devlet Hastanesine kazandırdıkları hakkında gazetemize bilgi veren Başhekim BOZKURT, “1- Dahiliye günübirlik servisi, 2-Kemik dansitometri cihazı, 3-Mamografi cihazı, 4- 5 adet yeni diyaliz cihazı ve yeni diyaliz salonu, 5- Cerrahi servis ve çocuk servisindeki yatakların modernize edilmesi, 6-Palyatif ve Yenidoğan yoğun bakımın ruhsatlandırılması, 7- 1 Adet hasta nakil ambulansı, 8-Özellikli kulak ameliyatlarında kullanılmak üzere envanterimize katılan KBB ameliyat mikroskobu, 9-En önemlisi günden güne büyüyen sağlık çalışanı kadrolarımız ve yapımı devam eden Yeni Samandağ Devlet hastanemiz var” dedi.

Başhekim BOZKURT, Hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalar yapıldığını vurgularken, diyaliz ünitesinin hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetlerinin devamlılığı için çalıştığının altını çizdi.

Başhekim BOZKURT, “desteklerinden ötürü İl Sağlık Müdürlüğümüze sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Alanında uzman 2 diyaliz hekimimiz Ebru Fikriye Anlar ve Cüneyt Cüzdan hastalarımızın memnuniyeti için çalışmakta. Yeni diyaliz cihazlarımız da geldi ve yeni hasta alımına hazır sayılırız ama bunun için talep toplamalıyız. Hala Samandağ’ımızdan diğer ilçelere diyaliz için giden vatandaşlarımız var. Sizler aracılığıyla diyaliz hastalarımıza sesleniyoruz Samandağ dışına gitmek zorunda kalmayın. İlçemiz Devlet hastanesi bugün itibari ile size tam hizmet sunmaya hazır. Yeter ki siz isteyin. Samandağ her zaman en iyisine layıktır” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films