ÜST REKLAM

logo

reklam

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

talat

 

İlimiz dün sabah saatlerinde içlerinde HDP, SODAP, SYKP ve EMEP yöneticilerinin olduğu yaklaşık 30 kişinin evlerine düzenlenen baskın sonucu gözaltına alındılar. Gözaltına alınanlar arasında HDP İl Eş Başkanları Şükran Dağ Cabir ve Kerem Nalbant, SYKP yöneticileri Talat Oruç, Tuncay Yılmaz ve Ali Karasu, EMEP yöneticileri Yusuf Gülşen ve Mevlüt Bulgurcu da bulunuyor.

Hatay merkezi ve Samandağ, İskenderun gibi çeşitli ilçelerde dün sabah Halkların Demokratik Partisi (HDP), SODAP, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), Emek Partisi (EMEP), Eğitim Sen yönetici ve üyelerinden yaklaşık 30 kişi sabah 6’da başlatılan eşzamanlı operasyonlarla evleri basılıp aranarak gözaltına alındı.

Hatay’da dün sabah saatlerinde evlerinden gözaltına alınanlar arasında HDP İl Eş Başkanları Şükran Dağ Cabir ve Kerem Nalbant SYKP yönetici ve üyeleri Talat Oruç, Tuncay Yılmaz, Ali Karasu ve Mehmet Karlıdağ,  EMEP yöneticileri Yusuf Gülşen ve Mevlüt Bulgurcu, Eğitim Sen üyeleri Nidal Çay ve Gülizar Işık Çay, HDP Samandağ yöneticisi Yasemin Kaplan, HDP yöneticisi Abidin Bakır, İskenderun İHD Şube Başkanı Coşkun Selçuk da bulunuyor. SYKP Samandağ İlçe Eş Başkanı Yusuf Kimyon’un da evinin basıldığı ancak evinde bulunamadığı bilgisi alındı.

Bu sabah gözaltına alınanlardan adları öğrenilebilenlerin Samandağ listesi şöyle: Nidal Çay, Gülüzar Işık Çay, Hakan Güngör, Nihat Eraslan, Kerem Nalbant, Şükran Dağ Cabir, Adnan Eryılmaz, İlhan Kılınç, Talat Oruç, Ali Karasu, Tuncay Yılmaz, Sultan Başaran, Neslihan Atahan, Ali Lale,  Dilek Daplan, Yasemin Yılmaz.

İskenderun; Nevzat Güzel, Medya Güzel, Selçuk Sağlam, Aysel Eşiyok, Hülya Cengiz, Doğan Bozkurt, Nadai Ekinci, Süleyman Pörklü, Mehmet İnsan, Şükriye Kortak, İsmail Doğan, Reşat Kızılay, Fikrent Pirinç, Abidin Bakır, Ahmet Çağan, Melek Demir, Mehmet Karlıdağ, Yusuf Gülşen

haber-foto:ümit sağaltıcı

 

Share
699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?