MARTI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

MARTI

Bu haber 06 Nisan 2021 - 10:33 'de eklendi ve 406 kez görüntülendi.

Küçük Kitap Kutusu

Cansev Ateş Kubbe

Yüreğimde özel bir yeri olan, gireceğim her önemli sınavdan önce ya da umutsuzluğa kapıldığım anlarda dönüp tekrar okuduğum, her okuduğumda yeniden keşfettiğim, beni en çok etkileyen kitaplardan biri Martı Jonathan Livingston.

.

“Gözünle gördüklerine sakın inanma. Görünenlerin hepsi sınırlıdır. Anlayarak bakmaya, bildiklerinin ötesine geçmeye çalış. O zaman uçmanın anlamını da daha iyi öğreneceksin.“

.

Bir martının kendini bulma, keşfetme ve gerçek anlamda yaşamdaki özgürlüğe ulaşma mücadelesini anlatıyor. Diğerleri gibi sadece yemek bulmak, karnını doyurmak için uçan bir kuş olmak istemeyen, uçmanın gerçekten tadına varmayı amaçlayan, dayatılan sınırları aşarak sıra dışı olmayı göze alan ve bu nedenle sürüsünden dışlanan, uzaklaştırılan bir martının hikayesi.

.

“ Bir kuşu özgür olduğuna ikna edebilmek niye dünyanın en zor işi? Üstelik çok kısa süren bir çalışmayla bunu kendilerinin de anlaması bu kadar mümkünken.”

.

Martı Jonathan yeteneklerini zorluyor, kendi sınırlarını görmek, olabileceğinin en iyisi olmak istiyor. Bütün vaktini daha hızlı ve daha iyi uçmak için harcıyor. Yapamazsın, yapmamalısın diyenlere kulak tıkıyor. Yalnızlığa mahkum olsa da sınırlarını aşmak, imkansız denilenleri başarmaya çalışmak hayatını daha anlamlı kılıyor.

.

Jonathan’ın başına gelenler günümüz insanının, bizlerin yaşantısına ayna tutuyor. Çoğumuzun Jonathan’ın sürüsündekiler gibi olduğunu, kendi dar bakış açımızdan sıyrılabilirsek bizleri hangi zenginliklerin beklediğini gösteriyor. Seçim bizim; çoğunluk gibi hiç sorgulamadan, bize dayatılanları mı kabul edeceğiz yoksa içimizde saklı potansiyeli, gerçek gücümüzü keşfedip kendimiz mi olacağız? Lise öğrencileri başta olmak üzere İlham dolu bu öyküyü herkese öneriyorum!