ÖZDEMİR: KÖPRÜYÜ NEDEN YIKTINIZ? - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ÖZDEMİR: KÖPRÜYÜ NEDEN YIKTINIZ?

Bu haber 15 Eylül 2020 - 14:09 'de eklendi ve 556 kez görüntülendi.

  

SS143 Nolu Samandağ Toplu Taşıma Koop. Başkanı Sabahattin (Hacıoğlu) Özdemir, ilçemizde 2009 yılında Samandağ Deniz Mahallesi Yaşar Kemal Caddesi (Prestij Caddesi Üzerinde) hayır amaçlı yaptırdığı köprünün, Samandağ Belediyesi tarafından yıkılması üzerine açıklamada bulundu.

Sabahattin Özdemir (Hacıoğlu), “ben bu köprüyü 2009’da hayır olarak komşularıma ve çiftçilerime, bahçelerine ve evlerine daha rahat bir şekilde geçebilmeleri için yaptırdım. Şuan bir baktık ki Belediye başkanımız sayesinde köprü yıkılıyor. Sebebinin ne olduğu da söylemedi. Aynı zamanda Başkan Eryılmaz küçük bir yaya köprüsü yapacağını söylüyor ama ne zaman yapacağını da bilmiyoruz.

Ama önce bunu yapacağına Mart ayında Tarsuslu Market’le Migros arasındaki gidiş geliş yolunun çift yöne dönmesinin kararını göz ardı etme. Bu sorunu çözmeden bizim küçük köprümüzü yıkıyor.

Refik Eryılmaz, bu köprü niye yıkıldı, neden yıkıyorsun?

Bunu öğrenmek istiyoruz. Samandağ’da başka sorun yok mu? Tarsuslu Market’le Deniz yolu üzeri Migros arasındaki gidiş geliş yol için izin alınmış ancak kendisi bu konuyu devre dışı bıraktı. Yol şuan resmi anlamda çift yol olmuş ve imzalanmış durumda ancak Başkan Eryılmaz onun peşinde değil bu köprünün peşinde. Şuan vatandaşların nereden geçeceğini bilmiyoruz. Köprüler arası mesafenin ne kadar olduğunu da bilmiyoruz.

Seçim zamanında baya masraf koydu, o masrafı da buradan çıkaracak, anlaşılan.

Bizim ihtiyacımız olmadığı halde biz bu köprüyü komşularımız için yaptık. Onların daha rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilmeleri için 2009’da bu köprü için 17 bin riyal para koydum. Ama ne yazık ki başkanımız yıkma kararı almış. Konu üzerine ne diyeceğimizi de bilmiyoruz. Neden böyle bir karar alındığını da bilmiyoruz. Ama ben de bu köprüyü en kısa zamanda tekrar yaptıracağım. Devlet Su İşleri tarafından, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz tarafından yaptırılacak. Ben kendisiyle henüz görüşmedim ama bunu yeniden yaptıracağımı açık açık söyleyebilirim” dedi.

Özdemir’in komşularına katılan köprüyü tarlasına geçiş için kullanan Emel Yücesoy; “gerçekten de kendi cebinden koydu bu parayı, biz ödemeye destek olalım teklifinde bulunduk ama kendi kabul etmedi. Benim karşıda tarlam var. Bamya ekmişim öbür tarafta oradan nasıl döneceğim söyleyebilir misiniz? Küçük çocuklarım var, sabah uyanıp bamyamı koparıp evime gidiyorum. Biz halk olarak çok mağduruz” dedi.

Özdemir; “Belediye yıkımla ilgili bize bilgi vermedi, bir kepçeler burada. Sonra da 1 metrelik bir yaya geçidi yapacağını söylüyor ama ne zaman yapacağını da bilmiyoruz. Sabah ben burada bile değildim. İl dışındaydım. Burada olsaydım yıkımı engellemeye çalışırdım” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı