YORGUN’DAN, BELEDİYE BİNASI İLE İLGİLİ ÖNERİLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

YORGUN’DAN, BELEDİYE BİNASI İLE İLGİLİ ÖNERİLER

Bu haber 11 Eylül 2020 - 9:28 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.

 

İlçemiz vatandaşlarından Yorgun Seramik İşletme sahibi Cuma Yorgun, İlçemizin gündemi olan belediye binası sorunu ve satışlarla ilgili önerilerde bulundu.

Yorgun açıklamasında “ belediye binası ile Belediye binasının bulunduğu parselin satılmak istenmesi ve alınan yetki üzerine, kamuoyunda oluşan Yetkinin İptali ve satma isteğinin rafa kalkması isteğinin yanında, Sorunun Çözümü Yani Tehlikeli Olan Mevcut Binanın Nasıl Ve Nereye Terkedileceğine Dair Belediye Hizmetlerinin Nereden Nasıl Yapılacağına Dair Kamuoyunda Paylaşılan Ve İstenilen Bir Kaç Çözüm Önerisini Dile Getirmek İstiyorum.

1 – Belediye Geçici Olarak Başka Yere Taşınsın ve mevcut bina yıkılıp yerine alt katlar ticari dükkânlar üst katlar belediye ve sosyal donatı alanı olacak şekilde tekrardan imar edilsin. Projenin maliyeti için ilk iki katta oluşan dükkânlar satılsın elde edilen para ile de bina yapılsın. Kaba inşaat durumunda ki büyük binada yoğun kamuoyu baskısı kullanılarak devlete bir karşılığı olacak şekilde devredilsin şeklinde. (Önerinin Sahibi Yeni Mahalle Muhtarı Behçet Deniz)

2 – Belediye Geçici Olarak Başka Yere Taşınsın ve kaba inşaat halindeki binanın bitirilmesi için gereken paranın hesaplanması için fizibilite yapılsın, belediyenin imkânları ya da kredi ile tamamlanabiliyorsa tamamı ya da sadece bir katı şuan bitirilip minimum maliyetle hizmete açılsın.

Bir katı yetmez ise yeni çarşıdaki belediyenin mülklerine bir kısım diğer kalan kısımda bitirilecek 1. Kata Taşınsın. Bu Şekilde Şuan ki Hizmet Binasının Yerinin Satılmasına da Gerek Kalmaz.

3 – Belediye Geçici Olarak Başka Yere Taşınsın, Geçenlerde Saygıdeğer Hikmet Eryılmaz Samandağ’a Bir Okul Kazandıracağını Kamuoyuna Belirtti.

Allah Razı Olsun Hikmet Beyden Şimdi Hikmet Beyin Okul Yapma İsteğini, Valiliği Ve Samandağ Belediyesi Kaba İnşaat Hizmet Binasını Yan Yana Getirsek Ve Şöyle Bir Öneri sunsak, Saygıdeğer Hikmet bey ve sayın valimiz binamız yeterince büyük gelin bir kısmını okul diğer kısmını belediye hizmet binası yapalım desek, biraz bizden yada mülk ve kaba inşaat bizden gerisi siz devletimiz ve sayın Hikmet bey tarafından yada başka cazip öneriler sunarak hem ödeyeceğimiz para hafiflemiş, hem okul ihtiyacımız olmuş, hizmet binamız kullanılabilir olmuş ve şimdi ki hizmet binasının yeri sarılmamış olur.

Herkes yüzde yüz kazanmış olur… Ne dersiniz?

Not: Öneri Cuma Yorgun’a ait değildir, öneri sahibi öneriyi bana iletip Yazmamı kendi adına söylemeden rica etti, ileriki süreçte isterse ismi kendisi açıklar…

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı