420 SPORCU ŞAH - MAT DEDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

420 SPORCU ŞAH – MAT DEDİ

Bu haber 17 Aralık 2018 - 9:15 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz Hafta Sonu İlçemizde Bir Satranç Turnuvası Düzenlendi

İlçemizin ilk satranç eğitim merkezi olan Samandağ Altın Piyon Satranç Kulübü ve İlçemizde faaliyet gösteren Samandağ Truva Life Otel büyük bir Satranç Turnuvasına imza attılar.  Geçtiğimiz hafta sonu Truva Life Otel’de gerçekleştirilen satranç turnuvası saat 10.’da start verdi. 2 gün süren turnuvaya 10 ilden 420 sporcunun başvuru yaptığı ifade edildi.

Konu üzerine gazetemiz haber merkezine açıklama yapan yetkililer; ” Samandağ Altın Piyon Satranç Kulübü ve İlçemizde faaliyet gösteren Samandağ Truva Life Otel organizasyonuyla Samandağ Güz Dönemi Sonu satranç turnuvası düzenliyoruz. 10 ilden toplam 420 sporcu başvuru yaptı. Gerçekleştirdiğimiz turnuva 7 farklı kategoride oynanıyor. 7-8-9-10-12-14 ve açık kategoride sporcularımız satranç oynayacak.  Turnuvanın baş hakemi Ersin Aladğ yönetiminde toplam 12 hakem turnuvada görev aldı.” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirdikleri büyük organizasyon Satranç Turnuvası üzerine Samandağ Altın Piyon Satranç Kulübü kurucusu Pınar Çivi gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Samandağ Altın Piyon Satranç Kulübü kurucusu Çivi açıklamasında; ” Bu büyük organizasyonu gerçekleştirdiğimiz için oldukça mutlu ve gururluyuz. Satranç turnuvasına katılımın yüksek olması bizi oldukça mutlu ederken aynı zamanda halkımızın satranca verdiği değeri gözler önüne serdi. Çocuklarımızın küçük yaşlarda satranç öğrenip oynamaya başlamaları onların zeka gelişimi için oldukça önemli bu anlamda bütün velilerimize satranç öğrenimi noktasında teşvik ediyoruz. Satranç Turnuvasının düzenlenmesinde emeği geçen bütün herkese teşekkür ederken turnuvaya katılan bütün öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı