41 DENİZ TUTKUNU YATÇI İLÇEMİZDE DEMİR ATTI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

41 DENİZ TUTKUNU YATÇI İLÇEMİZDE DEMİR ATTI

Bu haber 04 Ekim 2019 - 9:25 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.

Akdeniz’i dünya yelken turizmine açmak, buranın turistik ve doğal güzelliklerini keşfetmek amacıyla 41 yatçı, yaklaşık bir ay önce Marmaris Orhaniye’den demir alan 41 yatçı ilçemizde Çevlik Limanına demir attı. Çevlik Limanı Kooperatif Başkanı Sezgin Gümüş’ün ev sahipliğinde, ilçemiz halk Kütüphanesi Yöneticisi İbrahim Kimyongür rehberliğinde ilçemizde Titus Vespasyanus’un ihtişamından, Kaya Mezarları, St. Pierre Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Müze Otel, Uzun Çarşı ve Roma dönemine ait bir pagan tapınağının üzerine 7. yüzyılda inşa edilmiş Habib-i Neccar Camii’ye kadar uzanan gezi Hatay Künefecisi, Lehmi le varka ve künefe yiyerek sonlandı.  

DADD Başkanı Zafer Türkmen, Hatay’ın tarihi ve doğal dokusunu deniz yoluyla keşfetmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Türkiye’nin güzelliklerini dünyaya tanıtmak için yola çıktıklarını belirten Türkmen, “İnsanlarımızın karaya dönük olan yüzünü biraz olsun denize çevirmek istiyoruz. Denize, yelkenlilere, yelken sporuna ilgi duysun istiyoruz” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen ziyaret öncesi DADDralli Akdeniz 2019 (Likya, Pamfilya ve Kilikya) “eski uygarlıkların dümensuyunda seyir” rotası üzerine Çevlik Limanı Kooperatif Başkanı Sezgin Gümüş’e DADD Başkanı Zafer Türkmen imzasıyla gönderilen bilgilendirme yazısında; “Ülkemizde, öncelikle gerçek deniz sevgisine dayalı amatör denizciliğin gelişmesini hedefleyerek yola çıkan derneğimiz DADD, düzenlediği birinci Akdeniz rallisi ile ülkemizin Akdeniz kıyılarını keşfe çıkıyor. Türkiye’mizin uzun kıyı şeridine sahip Akdeniz’in limanlarında duraklayacak olan DADDralli Akdeniz 2019 ( Likya Pamfilya  ve Kilikya) “eski uygarlıkların dünemsuyunda seyir” 28 Ağustos da Orhaniye’ den başlayıp Fethiye’ ye kadar uzanacak ve sonrasında 15 ekim de Fethiye de bitecek.

Derneğimizi kuruluşa götüren, amatör denizciliğimizin gelişmesine, denizlerimizin tanınmasına ve korunmasına yönelik ruh, varlığını sürdürmekte DADDralli Akdeniz 2019 ( Likya Pamfilya  ve Kilikya) “eski uygarlıkların dünemsuyunda seyir” yolundaki limanların çoğunu ziyaret edecek, siz oradaki, değerli dostlarımızla buluşacak ve bölgenin güzelliklerini ilave kültür gezileri ile de tanınacak. Her yıl düzenli olarak yapılmasını hedeflediğimiz bu etkinlik ile Akdeniz’ i ülkemiz denizcilerinin gündemine taşımak ve elbette bölgenin turistik faaliyetlerine ivme katmak, başlıca amaçlarımız arasında yer almaktadır.

DADDralli Akdeniz 2019 ( Likya Pamfilya  ve Kilikya) “eski uygarlıkların dünemsuyunda seyir”

Programı içinde, yaklaşık 45 tekneden oluşan filosuyla  29-30 Eylül 2019 tarihinde  siz değerli denizci dostlarımızın Çevlik Limanı’ nda konaklamayı da hedefliyor. Limanınızda 2(iki) gece kalmayı planladık. Bu nedenle, söz konusu tarihte, filomuzun limanınızda konaklayabilmesi için yardım ve işbirliğinize gereksinimimiz var. Limanda her teknenin kıçtankara veya aborda bağlanmasına yeterli yer bulunamayacaksa filomuzun “dana yatmak” deyişine uygun olarak üst üste ikili/üçlü aborda düzeni ile bağlanabileceğini de anımsatmak isteriz. Sizlerle birlikte olmaktan duyacağımız büyük mutluluk, limanda elektrik ve su temin edilebilmesi ile katlanacak, yörenizin idari/mülki amirleriyle tanışmak fırsatının doğmasıyla da zirveye ulaşacaktır.

Dostluk bağlarımızın güçleneceği, ülkemizin saklı kalmış köşelerinin günışığına çıkacağı DADDralli Akdeniz 2019 ( Likya Pamfilya  ve Kilikya) “eski uygarlıkların dünemsuyunda seyir” de sizlilerle birlikte olmayı dört gözle bekliyoruz. Hep birlikte aynı ufuklara bakabilmek, topluluğumuzun en büyük kazançlarından birisi olacaktır”dendi. 

DADDralli Akdeniz 2019 ( Likya Pamfilya  ve Kilikya) “eski uygarlıkların dünemsuyunda seyir”

Ekibi 1 Ekim’de ilçemizden ayrılarak Kıbrıs’a hareket ettiler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı