400 TL’LİK BURS - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

400 TL’LİK BURS

Bu haber 15 Ağustos 2016 - 19:01 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.

400 TL’LİK BURS

Rektör Prof.Dr.Türkay Dereli, İSTE ile İTSO arasında imzalanan protokol ile 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı tercih döneminde üniversitenin 4 yıllık bölümlerine ilk üç tercih sırasından yerleşecek öğrencilere 400 TL burs vermeye hazırlanan İTSO’ya teşekkür etti.

İSTE’de okumak isteyen ve bu isteğini öncelikleri arasına alan öğrencileri ilgilendiren Protokol, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) arasında imzalandı. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılını hedef alan çalışmaya göre, İSTE’nin 4 yıllık bölümlerine ilk üç tercih sırasından yerleşecek öğrencilere 400 TL burs verilecek.

cb230S

-GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCE-

İTSO’da düzenlenen protokol imza töreni öncesi söz alan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Gücümüz yettiğince sizlerle beraberiz. Üniversitemize geçmişte olduğu gibi bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Bölgemiz, sanayi bölgesi. Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimizin bu bölgede iş ve istihdama katkı sağlayacağını temenni ediyoruz.  İskenderun’a fakültelerin gelmesi noktasında daha önceki Oda Başkanımız Halil Şahin’in de önemli gayretleri olmuştu. Ben de o dönem yönetim kurulu üyesiydim ve oda olarak her zaman üniversitemize ve öğrencilerimize sahip çıktık” dedi.

-DESTEĞE TEŞEKKÜR-

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof.Dr.Türkay Dereli ise verilen desteğin önemine işaret etti ve şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteğini gördük ve her zaman yanımızda oldunuz. Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesinde bizlere destek olduğunuz ve gönül kapılarınızı bizlere her zaman açtınız. Öğrencilerin tercih dönemleri de fırtınalı bir zamanda oldu.  Ülke olarak çok zor dönemlerden geçtik. Ama inşallah, ülkemiz ve bölgemizde hayat normale dönüyor. Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize burs verilmesi noktasında bir protokol gerçekleştiriyoruz ve desteklerinizden dolayı Üniversitem adına sizlere teşekkür ediyoruz. Kamuoyu algısı çok önemli. İşadamlarımızın ve basının da kampanya sürecinde bizlere önemli desteği oldu. Bu bakımdan üniversitemize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

-27 ÖĞRENCİYE BURS-

Yapılan konuşmaların ardından İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İSTE Rektörü Prof.Dr. Türkay Dereli arasında protokol imzalandı.  Protokol gereği, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde 4 yıllık fakülteye gitmek isteyen ve ilk üç tercihini bu üniversiteye yapan toplam 27 öğrenciye İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 400 TL burs verilecek.

İTSO ile İSTE arasında düzenlenen protokol imza töreninde; İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Turan, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Genel Sekreter Yılmaz Çiğdem ile Üniversite’nin yetkili birimleri. İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Necat Özkaya da hazır bulundu.

İmza töreni sonunda, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İTSO Başkan Levent Hakkı Yılmaz’a, Üniversite’de yetiştirilen doğal ürünlerden oluşan hediyeyi takdim etti.

 

KAÇAK AVCILIĞA GEÇİT YOK

Samandağ İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim Görevlileri, 2016 yılı Balık Avcılığı sezon açılışı öncesi, balık satış yerleri kontrol ve denetimlerine hız verdi. Ekipler, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve Yönetmeliği çerçevesinde, avlanan balıkların olması gereken tür, boy ve ağırlıkları ele alınarak, yasakları konusunda balık satış yerlerinin kontrol ve denetimleri yaptı, balıkçı esnafını bilgilendirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Müdür Vekili Mehmet Andiç; “İnsan beslenmesinde önemli bir besin kaynağı olan balığın, sofralara kaliteli, sağlıklı ve güvenilir koşullarda ulaşabilmesi için balık satış yerleri denetim ve kontrollerinin ekiplerimiz tarafından düzenli olarak ve hassasiyetle sürdürüleceğini söyledi. İl Müdürümüz balıkçıların Kanunlara azami olarak uyması, kaçak avcılığın yapılmaması, kaçak av aletlerinin kullanılmaması ve yasak bölgelerde avlanılmaması öncelikle balıkçıların yararınadır” dedi.

Denizi koruyacak olanların yine denizciler ve balıkçılar olacağına vurgu yapan Andiç, denizdeki hayatın sürmesi ve kendi gelecekleri için, kural dışı ve kaçak avlananların Kaymakamlık, Sahil Güvenlik, İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bildirilmesini istedi.