4 ENDUROCUMUZ ANTALYA’DA BİZİ TEMSİL EDİYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

4 ENDUROCUMUZ ANTALYA’DA BİZİ TEMSİL EDİYOR

Bu haber 25 Eylül 2020 - 9:06 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

Antalya’da bu yıl 11’incisi düzenlenen Sea To Sky Enduro Yarışları, plaj etabıyla başladı. Bu yıl 17 ülkeden organizasyona katılan yaklaşık 170 sporcunun 4 günlük zorlu parkurlarda dereceye girebilmek için vereceği mücadeleye ilçemizden 4 sporcu katılıyor. Sporculardan biri ilçemizi 17 yaş ile en genç olarak temsil eden sporcu Kenan Kazan ile konuştuk.

Antalya yolculuğu öncesi son hazırlıklarını yapan Kenan Kazan ile BLACK White Oto Yıkama Merkezinde karşılaştık. Yolculuk Öncesi sohbet etme şansı yakaladığımız yarışmacı, ilçemizden 4 kişilik bir ekiple METYU Motor ana sponsorluğunda Antalya’ya başarı yakalama hedefi ile yola çıktıklarını belirtti.

Yarışların, 42 kilometrelik orman etabı, 30 kilometrelik “sky race” ve 55 kilometrelik dağ etabıyla tamamlanacağını belirten Kazan, Ekin Koleji öğrencisi olduğunu Enduro Yarışmacısı olmanın derslerini etkilemediğini belirtti.

Kazan, ilçede gençlerin sokaklarda değil, parkurlarda motosiklet sürmesi gerektiğine dikkat çekti. Antalya’da 4-5 günlük çalışma sonrasında önceki gün ilk etap yarışlarının başladığı bilgisini veren Kazan, “bu sporu yapmamı annem önce kabul etmedi. Ama yarışma yerlerinde bizi izleyince düşmemize rağmen koruyucu kıyafet ve kaskımızla zarar görmediğimizi görünce kabullendi. Şu ana kadar 8-9 yarışmaya katıldım. 1.liğim olduğu gibi 2.liğim de var. Bu spor gençlerin heyecanını yaşamasını sağlıyor. Bence ilgi görmesi gereken bir alan. Uluslar arası yarışmacılarla tanışma kaynaşma şansımız oluyor. Umarım bu yarışmadan da istediğimiz sonucu alarak döneriz”dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı