ÜST REKLAM

logo

reklam

35 YIL SONRA AYNI MERDİVENDELER

 

 

İlçemize bağlı Tekebaşı Mahallesi’nde 35 yıl önce eğitim veren Karadenizli öğretmen Rıfat Sami Ateş, Akdenizli öğrencilerini unutmadı ve 35 yıl sonra onları ziyaret etmek için ilçemize geldi.

Eğitim sevdalısı emekli Öğretmen Rıfat Sami Ateş, 35 yıl sonra öğrencileriyle buluşmanın heyecanını yaşadı. Emekli öğretmen öğrencileriyle yıllar sonra buluşup çocukluklarında çektirdikleri kareleri 35 yıl sonra gene aynı yerde aynı öğrencilerle çektirdi. Şemsi Yeşil, Sezer Aşkar, Ridcan Dağ, Süleyaman Çay (egeli) aynı fotoğrafı çekti.

 Hasret giderdiler…

Öğrencileri ile birlikte eskileri yad eden Ateş, o dönemde köyde çektirdiği fotoğrafları paylaştı. mahalleli öğrencileri ile sohbet eden Ateş, daha sonra eski öğrencileri ile görev yaptığı okul binasına gitti. Okulda yaşadıklarını anlatan ateş, “öğrencilerimle tekrar görüştüm. Mutluyum. Öğrencilerim ile öğrencilik yıllarında olduğu gibi fotoğraf çektirdik. öğrencilerimle okullarını ve sınıflarını yeniden gezdik. Onları yeniden görmek tarif edilmez bir duygu”dedi.

Öğretmenlerini karşılarında gören Tekebaşılı öğrencileri de, kendisini görmekten mutluluk duyduklarını belirterek Ateş’e ziyaretinden dolayı teşekkür ettiler.

 

Share
1116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?