ÜST REKLAM

logo

reklam

30 KASIM’DA SON TARİH

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Lisanslı Depolarda Muhafaza Edilen Tarımsal Ürünler İçin İlave Kira, Nakliye ve Analiz Ücreti desteği Başvurularının başladığını duyurdu.

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Lisanslı depo işletmelerine yapılacak kira,  ilave kira ile üretici, üretici örgütlerine yapılacak nakliye ve analiz ücreti destekleme ödemelerinde görev alacak kurum ve kuruluşların görev ve sorumlulukları ile destekleme ödemelerinin yapılmasına yönelik usul ve esasları kapsayan 2018/38 sayılı “Lisans Alarak Faaliyet Gösteren Depolarda Muhafaza Edilen Tarımsal Ürünler İçin Kira, İlave Kira, Nakliye ve Analiz Ücreti Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliğ” 27.10.2018 tarih ve 30578 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Lisanslı depolarda muhafaza edilen tarımsal ürünler için ilave kira, nakliye ve analiz ücreti ödemeleri, 1 Mayıs – 31 Ekim, 1 Kasım – 30 Nisan tarihleri arasında olmak üzere altışar aylık dönemler halinde yılda iki döneme ilişkin olarak yapılacak. İlk dönem için müracaatlar 30 Kasım 2018 mesai sonu bitimine kadar devam edecek.

Lisanslı depolarda muhafaza edilen buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, çeltik, pirinç, mercimek, nohut, fasulye, bezelye, ayçiçeği, pamuk, fındık, zeytin, zeytinyağı, kuru kayısı, Antep fıstığı, kuru üzüm ve kuru incir için kira, ilave kira, nakliye, analiz ücreti destekleme ödemesi yapılacak.

İlave kira, nakliye ve analiz ücreti desteğinden faydalanabilmek için; mevcut üretim yılına ait ürünlerin, depolama döneminin başlangıç tarihi ile içinde bulunulan yılın son günü (31 Aralık) arasında lisanslı depoya girmiş olması şartı aranacak. Destekleme ödemesinden faydalanmak isteyen üretici veya üretici örgütlerinin Çiftçi Kayıt Sisteminde kayıtlı oldukları İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Haber: Ali Doğru – Foto: Haber Merkezi

 

Share
159 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?