ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Eylül 2017

“30 AĞUSTOS, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ YOK ETMEK İSTEYENLERİN DİZE GETİRİLME DESTANIDIR”

 

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Özlem Fırıncıoğulları Berrak

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile 75. Yıl Parkından başlayan ve Mızraklı Mahallesine kadar süren bisiklet turu sonrası basın açıklaması düzenledi. Berrak, 30 Ağustos Zafer Bayramının bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanıldığını hatırlattı.

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Özlem Fırıncıoğulları Berrak, açıklamasında “Zafer Bayramı,  30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlana Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan ulusal bayramdır.

Bugün 95.inci yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğinde ki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.

Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

Bu zafer “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen büyük zaferdir, Türk’ün bağrına dayanan hançerin Ulusça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır.

Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit düşen Türk Silahlı Kuvvetleri, güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

Bu etkinlikte katkılarından dolayı, Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi, Derya Altunay, Hatay Büyük Şehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Amerikan Kültür, Mercek Gelinlik, Samandağ Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, gönlümüzde yer alan ismini sayamadığımız gönüllülerimiz ile sesimizi bila bedel duyuran bütün yazılı ve görsel basın aynı zamanda desteklerini esirgemeyen bütün halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.
Hepinize geldiğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim” İfadelerini yer verdi.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

Share
506 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?