“27 YIL DEĞİL, 27 BİN YIL GEÇSE DE, MADIMAK’I UNUTMAYACAĞIZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“27 YIL DEĞİL, 27 BİN YIL GEÇSE DE, MADIMAK’I UNUTMAYACAĞIZ”

Bu haber 02 Temmuz 2020 - 12:28 'de eklendi ve 324 kez görüntülendi.

Hatay HDP İl Eşbaşkanları Kerem Nalbant ve Aysel Eşiyok, Sivas, Madımak ’ta 27 yıl önce hayatını kaybeden 35 aydın, yazar, çizer ve sanatçıyı rahmetle andıklarını ifade ederek konu üzerine bir açıklamada bulundular.

Hatay HDP İl Eşbaşkanları tarafından yapılan açıklamada; Aradan tam 27 yıl geçti. Madımak otelini yakan yobazlar adalet karşısına çıkartılmadığı gibi, AKP genel başkanı tarafından özel af ile affedilmeleri de toplumun vicdanını kanatmaya devam etmektedir. Ülkedeki demokrasi mefhumunun sıkıntılı yapısından yararlanan, AKP 18 yıllık iktidarları boyunca, demokrasiyi daha da geriye götürerek,  adeta suçu işleyen ve işlemeye meyilli katil sürülerini cesaretlendirmiştir.

Aradan geçen onca yıla rağmen TBMM çatısı altında, Sivas katliamını araştıracak bir komisyonun kurulamamış olması toplumun vicdanını kanatmaya devam edecektir. Bizler, HDP Hatay il örgütü olarak, hakikatleri araştıracak bir meclis komisyonunun kurulmasını talep ediyoruz.

Geldiğimiz son aşamada, Madımak ‘ta ölen, aydınların, sanatçıların ve demokratik kamuoyunun acılarını hafifletecek, ne bekçi yasanız, ne infaz, nede barolar öznelinde tüm meslek odalarını bölme hamleniz, Bu toplumun vicdanını rahatlatacak, demokratik reformlarla sağlanacak toplumsal barıştırır. Aradan değil 27 yıl, 27 bin yıl geçse, Sivas madımak ta yitirdiğimiz demokrasi şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Aynı zamanda adalet tecelli edinceye dek mücadelemiz davam edecektir” ifadelerinde bulundular.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı