KAŞ YAPARKEN GÖZ OYMAYIN! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

KAŞ YAPARKEN GÖZ OYMAYIN!

Bu haber 14 Aralık 2018 - 9:13 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

Başkan Yardımcısı Yıldız: “okullar bölgesindeki yolla  ile ilgili çalışma başlatılmıştır.”

 

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla dün gazetemiz haber merkezine açıklamada bulundu.  Başkan Yardımcısı Yıldız, Samandağ ilçesinde eğitim veren dört okula hitap eden yolun yapım çalışmalarına başlandığını belirtti. Açıklama sonrası biz kamuoyu adına teşekkür etmeye hazırlanırken açıklamanın devamı bizi derinden üzdü! Sağlam bir yol istemenin neresi siyasi malzeme! 

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız açıklamasında: “Dört okulun(Ulubatlı Hasan Ortaokulu, Adem  Nural Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Yüksel Acun Anadolu Lisesi)  bulunduğu bölgede bulunan yolun  siyasi malzeme yapılması üzücüdür.  Kış aylarında yağışların başlamasıyla birlikte birçok il, ilçe merkezinin doğal afetlere maruz kaldığını, can ve mal kayıplarının yaşandığını görmekteyiz. Samandağ İlçesinde yağışlarla beraber tarım alanlarında ciddi zararlar oluştuğunu bilmekteyiz. Hal böyleyken bir yol üzerinden sosyal medya, yazılı, görsel medya üzerinden belediyemize yönelik karalama kampanyalarının yapılması etik değildir.

Bilindiği üzere bu okullarımızın (Yüksel acun lisesi, Adem Nural Mesleki ve teknik Anadolu lisesi, Zübeyde hanım ortaokulu ) giriş kapıları çevre yolu çalışması güzergahındaydı. Çevre yolu çalışmalarının başlaması ile okulların arkasına düşen yol önem kazandı. Söz konusu yol ile ilgili belediyemiz tarafından gerekli çalışmalara ivedilikle başlanmış; fakat karşımıza çıkan mülkiyet sorunlarından dolayı çalışmalar sekteye uğramıştır. Samandağ Belediye Başkanı Sn. Mithat Nehir’in gerçekleştirdiği görüşmeler sonucu mülk sahipleri ikna edilmiş ve bugün sabah saatlerinde çalışmalar tekrar başlamıştır. Yol yapım çalışmaları Samandağ Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bizlerin nezaretinde sürmektedir” ifadelerinde bulundu.

Biz kamu adına yeniden soruyoruz;

– Sosyal medyadan önce bu yolların onarım çağrısı ilk yapıldığında neden müdahale etmediniz?

– Toplumsal baskı (ya da sizin deyiminiz ile siyasi malzeme ) olmasaydı, bu yol için bu kadar hızlı çözüm üretilecek miydi?

– Sn. Nehir bunca zamandır mülkiyet sorununu çözmek için neyi bekliyordu?

– Öğrencilerimizin sağlıklı bir yol talebi ne zamandan beri siyaset olarak adlandırılıyor?

– Mevcut Yerel Yönetim bu ilçede 10 yıldır var. Bu ilçenin eksik gediğini bunca yılda öğrenemedi mi?

– Her sene aynı noktada tekrar eden sorunların izahını nasıl yapacaksınız?

Sorularımız daha da derinleşebilir. Lakin Baylar sizden KAMU adına rica ediyoruz; aslı siz öğrencilerimizin, halkımızın haklı taleplerini dile getirmelerini siyasi malzeme olarak görmeyin!

GELİN, BİZDE; YAPTIĞINIZ İCRAAT İÇİN SİZE TEŞEKKÜR EDECEK YÜZ BIRAKIN…

Haber Yorum

Ümit Dadük Sağaltıcı