26 ŞUBAT 2010 Cuma DALGIÇ’ın aramızdan bedenen ayrılışının 12. Yılı… BUGÜN GÜNLERDEN CUMA DALGIÇ… « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

26 ŞUBAT 2010 Cuma DALGIÇ’ın aramızdan bedenen ayrılışının 12. Yılı… BUGÜN GÜNLERDEN CUMA DALGIÇ…

Bu haber 04 Mart 2022 - 9:55 'de eklendi ve 400 kez görüntülendi.

Halı sahada maç yapıyorlardı. Maçın hakemi de bendim. Cuma dayım ikili mücadelede yere düşüyor başını yan duvara çarpıp baygınlık geçiriyor gözü yarı açık yarı kapalı..

Ben de telaşlanıp öldü mü bayıldı mı diye dayımın üzerinde ağlamaklı donmuş halde bekliyordum. Baygınlığı geçiyor ağrısı devam ederken bana dönüyor ve Levo iyiyim merak etme deyip bana acılı haliyle bile psikolojik destek veriyordu…

Öyle bir adamdı Cuma DALGIÇ kendisi acıdan kıvranırken bile başkasını düşünebilirdi. Ve ilginç olanı ben yeğeni olduğum için yapmazdı bunu tüm insanlar için yapardı..

Bana çok ilginç gelen bir olayda Cuma dayıma kendisinden 15 yaş küçüklerin de 15 yaş büyüklerin de ABİ demeleriydi. Ben her zaman kendisinden yaşça küçük olanlar büyüklerine ABİ diye hitap ederler diye biliyordum.

Öyle değilmiş meğer ABİLİK zor zamanında, kötü günlerinde, haksızlığa uğradığında bir insanın senin yanında durabilmesiymiş..

Bunu da öğretti bana güzel kalpli dayım.

Haksızlığa karşı Hakkın, Namerde karşı Mert’in,Yalana karşı Doğrunun, Sahtekarlığa karşı Dürüstlüğün, Kötülüğe karşı İyiliğin, Güçlüye karşı Güçsüzün yanında yer alırdı her zaman.

Bunları da ondan öğrendim.

Tüm bu öğrettiklerin için sana minnettarım canım dayım.

Bedenen yanımızdan ayrıldın, ancak fikirlerinle ve ruhunla bir ömür bizimle yaşayacaksın.

Seni saygı ve sevgiyle anıyoruz…

Levent Duran