23 YILLIK LEZZET İLK GÜN Kİ GİBİ… | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

23 YILLIK LEZZET İLK GÜN Kİ GİBİ…

Bu haber 24 Haziran 2019 - 9:20 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Gazi Babaya, Uğramadan Çorba İçtim Demeyin…

İlçemizde 1996’tan beri faaliyette olan, güler yüzüyle herkesin sevgisini kazanmış İlçemiz esnaflarından Gazi Tay ile esnaf çorbası üzerine sohbet ettik. Samandağ’ından çok köylerden ve mahallelerden gelenlerin olduğunu belirten Tay çorbalarını günlük taze bir şekilde pişirdiğini ifade etti.

Her gün erken saatte çorbalarını pişirmeye başlayan esnaf Tay çorbayı asgari 8 saatte piştiğini ve en az 2 – 3 saat dinlenmesi gerektiğini belirterek konu üzerine açıklamada bulundu.

Esnaf Tay açıklamasında; ” Samandağ’ında beni neredeyse tanımayan yok. Buraya gelecekleri zamanda Hadi Gazi Baba’ya gidelim derler. Çorbamızın evde yapılması mümkün değil. Çünkü biz çorbalarımızı hazırlarken büyük kazanlarda yapıyor ve asgari 8 saatte pişiriyoruz. Pişirim sonrasında ise 2 – 3 saat dinlenmeye bırakıyor ve her gün taze olarak pişiriyoruz. Her gün taze Biz 1996’dan beri Samandağ’ında faaliyet yapmaktayım. Akşam 5, sabah 6’ya kadar faaliyetteyiz. 12 saat açığız. Vatandaşlarımız kellepaça ve kemikli mercimek çorbamızı beğenmemiş olsalar buraya gelmezlerdi.

Antakya’dan İskenderun’dan Yayladağı’dan, Tomruksuyu’ndan, Fidanlı’dan çorbamızı içmeye gelenler ver. Samandağ’ın dan çok dışarıdan müşterilerimiz var. Herkese bu anlamda çok teşekkür ediyor.

Zor anlardan geçiyoruz. Allah bütün Samandağ halkına yardım etsin” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films