REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samandağ Ayna Haber

resme alternatif yazı

MECLİS BURUK GERÇEKLEŞTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
<strong>MECLİS BURUK GERÇEKLEŞTİ</strong>
117 views
12 Ocak 2023 - 18:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samandağ Belediye Meclisi 2023 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Samandağ Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk toplantısını Dün Samandağ Belediye Hizmet Binasında bulunan Toplantı Salonunda Meclis üyelerinin çoğunluğunun katılımı, Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

2023 yılı Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısında yas hakimdi. Toplantı geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Meclis Üyesi Avukat Ali Ercan Özen ve geçen yıl hayatını kaybeden Meclis Üyesi İlyas Nasraoğlu için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

2023 yılı Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısında boşalan iki merhumun koltuklarını fotoğrafları doldurdu. 

Toplantıda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Yılın ilk toplantısında;

  1. Bir önceki meclis tutanak özeti görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
  2. Meclis üyelerinin, ihtisas komisyon üyelerinin huzur haklarının ve ihtiyaç duyulması halinde kamu kuruluşlarından çalıştırılacak personele, uzman kişilere ödenecek günlük ödeme miktarının diğer kamu kuruluşlarından çağırılması halinde memura ödenen toplantılara katıldıkları gün için günlük tutarının üçte biri oranında br miktarın ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.
  3. 5620 sayılı kanun gereğince geçici statüde çalışan bir işçinin 2023 yılı için vize işlemlerinin yaptırılması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
  4. Belediyede görev yapan Zabıta personeline 2023 yılında ödenecek fazla mesai ücreti görüşülerek Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nun (K) cetvelinde belirtilen; Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri dışındaki Büyükşehirlerin belediye sınırları içerisindekiler için tespit edilecek brüt fazla mesai ücretinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  5. Belediyede 5393 sayılı Belediye Kanunun 49. Maddesinin 3. Fıkrası gereğince 2023 yılında çalıştırılacak 9 Mühendis, 8 Tekniker, 6 Eğitmen, 1 Psikolog, 2 Mimar, 1 Grafiker, 2 Peyzaj Mimarı, 4 Şehir Plancısı, 1 Sosyolog, 1 Sosyal Çalışmacı, 4 Çözümletici, 4 Programcı, 1 Teknisyen, 1 Veteriner Hekim ve 1 Avukat olmak üzere toplam 46 personelin Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel olmak üzere çalıştırılmaları ve ücretlerinin memurlara ödenen net tutar üzerinden ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.
  6. Hatay 1.İdare Mahkemesinin 2022/75 Esas ve 2022/2058 Karar sayılı kararının yerine getirilmesi amacıyla SH Sınıfından 1 Adet 5. Dereceli Biyolog kadrosunun ihdası ve ücretlerinin memurlara ödenen net tutar üzerinden ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.
  7. Hesap iş ve işlemleri ile ilgili Denetim Komisyonuna: Pelin Ray, Atiye Sönmez Erdoğdu, Yusuf Karaçay, Yahya Onur Berber ve Sinem Kayıkçı seçildi. 
  8. Hukuk Komisyon Üyeliğine Cem Tamimi oy birliği ile seçildi.
  9. 2023 yılında Belediye meclisinin tatil yapacağı ayın Ağustos ayı olması oy birliği ile kabul edildi.
  10. Belediye Meclisinin Şubat ayında yapacağı olağan meclis toplantısının 3 Şubat 2022 Cuma günü saat 15.00’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.