2020’NİN İLK MECLİSİ TOPLANDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

2020’NİN İLK MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 06 Ocak 2020 - 10:07 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Meclisi’nin 2020 yılın ilk toplantısı Belediye Başkanı Refik Eryılmaz başkanlığında Belediye Hizmet Binası Toplantı salonunda dün gerçekleştirildi.

Mecliste maddelerin görüşülmesinden önce Belediye Başkanı Refik Eryılmaz gündeme dair konuşma yaptı.

Başkan Eryılmaz’ın konuşmasının ardından Ocak ayı gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Karara bağlanan gündem maddeleri şunlar;

1-Bir önceki meclis tutanak özeti görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

2-Meclis üyelerinin, ihtisas komisyon üyelerinin huzur haklarının ve ihtiyaç duyulması halinde kamu kuruluşlarından çalıştırılacak personele, uzman kişilere ödenecek günlük ödeme miktarının tespit edilmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

3-5620 sayılı kanun gereğince geçici statüde çalışan bir işçinin 2020 yılı için vize işlemlerinin yaptırılması hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

4 – Belediyede görev yapan zabıta personeline 2020 yılında ödenecek fazla mesai ücreti tespiti edilerek oy birliğiyle kabul edildi.

5 – Belediye Meclisi tarafından 2019 yılı öncesi ihdas edilen ve kurumumuz tarafından hizmetin gerektirdiği pozisyona ihtiyaç kalmadığından GİH sınıfından 4, TH sınıfından 18 ve SH. Sınıfından 4 adet kadronun, iptal edilmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

6 – 5393 sayılı Belediye Yasasının 49.Maddesinin 3.fıkrası hükümlerine göre 2020 yılında sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin tespiti hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

7 – Belediye 2020 yılı Gelir Ücret ve Harç Tarifesinin Yapı kullanma izin Gelirleri bölümünün yapı kullanma izin belgesi tanzim ücretinin yeniden belirlenmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

8 – Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait imar planında Belediye Hizmet Alanı olarak tahsisli Alevışık Mahallesinde kain 3537 ve 3538 nolu parsellerde Çok amaçlı taziye salonu yaptırmak isteyen Suphi Güzey’in “Mühendis Suphi Güzey Çok Amaçlı Taziye Salonu” adını vermek koşuluyla şartlı bağış talebi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

9 – Hesap iş ve işlemleri ile ilgili denetim komisyonunun 3 kişiden oluşmasına ve komisyon üyelerinin Atiye Sönmez Erdoğdu, Pelin Ray ve Yahya Onur Berber’den oluşması oy çokluğuyla kabul edildi.

10 – 2020 yılında belediye meclisinin tatil yapacağı ayın Ağustos ayı olması oy birliğiyle kabul edildi.

11 – Belediye Meclisinin Şubat ayı toplantısının 4 Şubat 2020 Salı günü saat 14.00’da yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.

Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısında 11 gündem maddesi ve 1 önerge görüşülerek karara bağlandı. Belediye Meclis toplantısına, CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı, DSP İlçe Başkanı Haydar Süslü, Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, Muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, imar ve kıyı kenar mağdurları ve çok sayıda kişi katılım gösterdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük