ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Şubat 2017

20 YILLIK SU SORUNU BİTİYOR

Hatay Büyükşehir Belediye Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU)’nün ilçemizde yürüttüğü içme suyu hattı projesi 4 mahallenin susuzluğunu çözecek. Konuyla ilgili dün konuşan mahalle muhtarları, çalışmalara yönelik memnuniyetlerini belirttiler.

Mahallelerin, 2 aya kadar su sorunu bitiyor

su (1)

Tekebaşı Grup İçmesuyu İnşaatı projesi kapsamında Kuşalanı Mahallesi’ne inşa edilen içmesuyu deposundan hat döşeme çalışması yapıldığını aktaran Genel Müdürlük, döşenen hattın Kuşalanı, Koyunoğlu, Mızraklı ve Yeşilköy mahallelerinin içmesuyu ihtiyacını karşılayacağını açıkladı.

Çalışma kapsamında toplamda 3 bin metre içmesuyu hattının döşeneceğini ve boruların 300 ile 400’lük ebatlardan oluştuğunu aktaran İdare, projenin sona ermesiyle birlikte mahallelere sağlıklı ve güçlü suyun iletileceğini vurgulayarak, 2 ekibin eş zamanlı olarak yürüttüğü çalışmada 2 kepçe, 2 kamyon ve 10 kamyonun görev yaptığını açıkladı.

su (2)

Değirmenbaşı Mahalle Muhtarı Mehmet Açar, Yeşilköy Mahalle Muhtarı İmadeddin Ergin, Koyunoğlu Mahalle Muhtarı Salih Dikel ve Kuşalanı Mahalle Muhtarı Nurettin Sapan, ortak bir açıklama gerçekleştirerek yapılan

Yeşilköy, Koyunoğlu, Kuşalanı ve Değirmenbaşı’nın 20 yılı aşkın süredir içmesuyu sıkıntısı yaşadıklarını belirten Muhtarlar, “Şu anda suyumuz Allah’ın izniyle 2 aya kadar mahallemize gelecektir. Bizlere yardımcı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ile HATSU ekiplerine katkılarından ve hizmetlerinden dolayı halkımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

Share
694 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?