ÜST REKLAM

logo

reklam

2 AYDA 38 YIRTICI KUŞ VURULDU

 

 

Samandağ İlçesi’nde göç mevsimine denk gelen son 2 ayda kaçak avcının vurduğu yırtıcı kuş sayısı 38’e ulaştı, avcılara toplam 309 bin 320 lira ceza kesildi.

Samandağ’da avcı Mustafa Ö.’nün vurduğu 18 kartal ile gündeme gelen bölgedeki kaçak avcılıkla ilgili Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şube Müdürlüğü bir değerlendirme yaptı. Göçmen kuşların geçiş güzergahında bulunan Hatay’da, kuşların göç etmeye başladığı Mart ayından bu yana vurulmuş halde bulunan yırtıcı kuş sayısının 38’e ulaştığı, kaçak avcılara ise toplamda 309 bin 320 lira para cezası verildiği bildirildi.

21 KAÇAK AVCI YAKALANDI

Yapılan denetimlerde 21 kaçak avcının yakalandığı ve vurdukları her kuş için ayrı ayrı para cezası verildiği belirtilerek, il genelinde ekiplerin denetimlerini aralıksız sürdürdüğü kaydedildi.

Özellikle Samandağ ve Defne ilçelerinde denetimlerin devam ettiği vurgulanarak şu ifadelere yer verildi: “Hatay, göçmen kuşların ana göç yollarından birinin üzerinde olup,  Samandağ ve Defne İlçeleri kırsal alanlarında ilkbahar kuş göçünün başlaması ile birlikte başta ekiplerimizce son 2 ay içerisinde yakalanan 21 kaçak avcıya 24 bin 320 lira idari ayrıca küçük orman kartalı, kızıl şahin, arı şahini, atmaca gibi 38 yırtıcı kuşun avını yaparak yaban hayatından ve ekosistemden eksiltme nedeniyle 285 bin lira olmak üzere toplam 309 bin 320 lira ceza uygulanmıştır.”

Haber-Foto:Ali Doğru

 

 

 

Share
825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?