ÜST REKLAM

logo

reklam

1941 ÖĞRETMEN VE 28140 ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ

 

İlçemize bağlı Değirmenbaşı Ortaokulu’nda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı karne töreni İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Samandağ Belediye Başkan Vekili Mehmet Ahras Nural, Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Güler, Okul Müdürü Hasan Kapi, Mahalle Muhtarı Mehmet Açar, Muharip Gaziler Derneği Samandağ Temsilcisi Akıl Paşa, Okul Aile Birliği Başkanı Songül Terbiyeli, Başkan Yardımcısı Melek Gül, Samandağ Belediye Meclis Üyeleri; Ayhan Çapar, Gazi Habib Kapi, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

MEB Müdürü Kapo Uyardı; Tatil yapın fakat bol bol kitap okuyun…

Okul salonunda başlayan etkinlikte; öğrenciler şiir ve müzik dinletisi sundular. Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo: “Samandağ ilçesinde 92 kurumda 1941 öğretmen ve 28140 öğrencimizle yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktayız. Samandağ Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü olarak 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarındaki yatırım programlarımızı tamamlamış ve bu okulları eğitim öğretime açmış bulunmaktayız. 2018 yılı içerisinde 8 ortaokul, 2 ilkokul, 2 anaokulu ve bir liseyi yatırım programımıza almış bulunmaktayız. Bu okullarımızdan Zübeyde Hanım Ortaokulu ve Değirmenbaşı Ortaokulu tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. İlçemizde yapımı devam eden okullar tamamlandığında 2019-20120 Eğitim Öğretim Yılı’nda normal eğitime geçmeyi planlıyoruz. Hizmete açılan okulumuz 8 derslik olup 225 öğrencimiz eğitim öğretim görecektir.

Kıymetli meslektaşlarım yorucu bir eğitim öğretim dönemi sonuna geldik. Yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ailenizle ve sevdiklerinizle iyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Sevgili öğrenciler uzun bir eğitim öğretim döneminden sonra bugün karne alıyorsunuz. Tatil yapın fakat bol bol kitap okuyun.

Kıymetli veliler çocuklarınızın başarı veya başarısızlığını çok fazla abartmayın. Başarısızlığı kesinlikle cezalandırmayın. Eğer başarısızlık varsa bunu aile içerisinde çözmeye çalışın. Bu anlamda bütün öğrencilerimizin sağlıklı ve neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum.”

İlçemiz Kaymakamı, “Her Meslek Dalına İhtiyacımız Var”

Etkinliğin ardından İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, sınıflara geçerek karne dağıttı. İlçe Kaymakamı, karne dağıtımı sırasında: “herkesin yeteneği farklı, ilgi alanı da farklıdır. Bu ülkenin sanatçıya da öğretmene de işçiye de çiftçiye de bütün mesleklere ihtiyacı var. Mesela fırıncı ol ama iyi fırıncı ol. En önemlisi güzel ahlak sahibi olmaktır. Hepinize iyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share
1262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?