ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Mayıs 2017

1919 GÖNÜLLÜ İLE “K.ATATÜRK” İMZASI

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Genç Sarı Zeybekler Komitesinin ortaklaşa organize ettiği Atatürk imzası etkinliğinde muhteşem bir görsel ortaya çıktı.

19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla İskenderun anıt meydanında düzenlenen etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Genç Sarı Zeybekler Komitesi Başkanı Sena Kurt başta olmak üzere, Hatay Büyükşehir Belediyesinin daire başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini katılım gösterdi. 1919 gönüllü ile insandan “K. Atatürk” imzası yaparak önemli bir rekora imza atıldı.

O İMZA, HATAY SEVGİSİNİ GÖSTERİYOR…

Programda bir konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, o imzanın Hatay sevgisini gösterdiğini söyledi. Savaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası için hepimiz buradayız. O imza, Türkiye Cumhuriyetinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan sevgisini, ülke sevgisini, bayrak sevgisini, manevi şahsiyetini, milli hassasiyetlerini ve Türkiye sevgisini ama ondan da öte Hatay sevgisini gösteriyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurtuluş mücadelesi verirken göz hep Hatay’daydı. Trablusgarp’tan dönüşte bile Hatay’ı takip etti, Hatay’ın sınırlarına baktı ve Hatay mutlaka Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerektiğini söylemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal etmeden önce, bize bu vatanı armağan eden en büyük şahsiyettir. Onun bütün bu şahsiyeti önünde, bu yaptıklarının önünde Hatay olarak gerçekten çok saygı duyuyoruz ve eğiliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Hatay benim şahsi meselemdir” ve hatta “Hatay benim namusumdur” diyerek bizim özgürlüğümüze en fazla destek veren liderdir ve yüzyılın lideridir. Biz onun evlatları olmaktan onur duyuyoruz. Biz biliyoruz ki bu işi organize eden Sarı Zeybekler Komitemizin başkanı ve buradaki tüm arkadaşlarımız o ruhla bunu yaptı.” dedi.

 

Share
655 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?