19. SPOR ŞENLİKLERİ SONA ERDİ | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

19. SPOR ŞENLİKLERİ SONA ERDİ

Bu haber 12 Haziran 2019 - 9:20 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

İlçemizde geleneksel olarak düzenlenen Erikli Kuyu Mahallesi Kültür ve Spor Şenliğinin 19.su büyük bir coşku ile gerçekleşti. Düzenlenen Spor Şenliklerinin sona ermesinin ardından Şenlik Tertip Komitesi Adına Muhtar Hamit Akdaş, bir konuşma gerçekleştirdi.

Akdaş konuşmasında; “Öncelikle Cumhuriyetin kurucusu ve vatanın kurtarıcısı Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğilir, gazilerimize metanet dileriz. Erikli Kuyu Mahallesi Kültür Spor Şenlikleri 07 Haziran Cuma günü başlamış olup masa tenisi, silah atış yarışmaları, satranç turnuvası, Seyhan Akkıl halk koşusu, okçuluk yarışmaları,  ata sporumuz aba güreşleri yapılarak 09 Haziran Pazar günü tamamlanmıştır.

Aba güreşleri finallerine katılan Samandağ Belediye Başkan vekili sayın Av. Ali Ercan Özen’e, şenliklere katkılarından dolayı Samandağ Kaymakamı Sayın Murat Kütük’e, Belen Belediye Başkanı sayın İbrahim Gül’e, katılım gösteren Samandağ Belediye başkan yardımcılarına, şahsında emeği geçen kamu kurumlarına teşekkür ederiz. Satranç ve masa tenisine katkılarını sunan, Samandağ Belediyesi Başkanı sayın AV. Refik Eryılmaz’a ve belediye personeline teşekkürlerimizi sunarız.

Şenliklerde gösteri yapan mehteran takımına ve ses düzenini organize eden ekibine, mahallemize hizmet edip, aba güreşlerinin gelişmesi için mahallemize saha kazandıran, voleybol ve basketbol sahası yaptıran  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, ekibine ve emeği geçen herkese mahallemiz adına  yürekten teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz. 19.kültür spor şenliklerinde bizleri gururlandıran ve 20.yi yapmaya cesaretlendiren spor müsabakalarına yüksek katılım, erikli kuyu mahallesinin nüfusunu geçmiştir. Musa Dağının eteğindeki bu Kültür Spor Şenliğini daha kapsamlı hale getirmeyi ümit edip, emeği geçen, katkı sunan, güvenliği sağlayan, spor müsabakalarını idare eden, katılım gösteren sivil toplum kuruluşlarına, siyasi partilere ve spora gönül veren herkese teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz ” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films