181 FARKLI DALDA MESLEKİ EĞİTİM FIRSATI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

181 FARKLI DALDA MESLEKİ EĞİTİM FIRSATI

Bu haber 03 Şubat 2022 - 20:07 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.

Samandağ MEB’den, öğrencilere ‘Mesleki Eğitim Merkezleri SENİ Bekliyor!’ çağrısı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, ülkemizin meslek sahibi insan ihtiyacını karşılayabilmek adına sürdürdüğü çalışmaları Samandağ MEB duyurdu.  

İlgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, meslekler hakkında bilgilendirme gibi birçok faydalı amaç ile sürdürülen Mesleki Eğitim Program’larına Samandağ’ında da başvurular başladı.

MEB, ‘Mesleki Eğitim Merkezine kayıt olarak meslek öğrenebilir, öğrenim sürecinde maaş ve sigorta imkanlarından faydalanabilir, ustalık belgesi ve meslek lisesi diploması alabilir, kendi işyerinizi açabilirsiniz. En az ortaokul mezunu herkes için kayıt imkânı 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine asgari ücretin %30’u; 12. sınıf öğrencilerine asgari ücretin en az %50’si kadar maaş verilmekte. 33 alanda 181 farklı dalda başvuru yapılabilmektedir’ dedi.

MEB Şube Müdürlüğü, ilçemizde Başvuru yerlerinin, Adem Nural ve Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Liseleri olduğunu belirtti.

MEB’den yapılan çağrıda, “Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Mesleki Eğitim Merkezleri’nde öğrencileri eğitime çağırıyor. Bu kapsamda Bakanlık, “Mesleki Eğitim Merkezleri SENİ Bekliyor!” başlığıyla ve #MesleğimGeleceğim etiketiyle sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Mesleki Eğitim Merkezleri için bilgilendirici paylaşımda program hakkında “Nasıl başvurabilirim?, Başvuru koşulları neler?, Diploma süreci nasıl işliyor?, Sağladığı avantajlar nelerdir?” gibi soru başlıklarının cevapları yer alıyor” ifadeleri yer aldı.

Okullar Sömestr sonrası devam

MEB Şube Müdürlüğü, Covid nedeni ile okulların tatili uzayacak mı sorumuza Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in mesajını ileterek yanıt verdi.

MEB Bakanının mesajında, ‘7 Şubat Pazartesi günü 81 ilde tüm ilçelerimizde okul öncesinden liseye kadar tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Omicron varyantı veya artan vakalar nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz’ ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı