logo

reklam

“OLAĞANÜSTÜ HAL KALDIRILMALI OLAĞAN SÜRECE DÖNÜLMELİ”

 

24.Dönem Hatay CHP Milletvekili Refik Eryılmaz, dün ilçemizde yapılan gözaltılar üzerine gazetemize konuştu. 24.Dönem Hatay CHPMilletvekili Refik Eryılmaz, konu ile ilgili, “dün sabaha karşı bir önceki dönem CHP Samandağ İlçe Başkanımız, Eğitim-Sen Samandağ Şube Başkanı, ÖVDER Başkanı ve bir kısım Üyeleri ile Sykp İlçe Başkanı daha önce yaptıkları basın açıklaması nedeniyle gözaltına alınmışlardır.

İnsanların özellikle düşüncelerini ifade etmelerinden dolayı evlerinden apar topar götürülüp gözaltına alınmalarını Demokrasiye ve düşünce özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz.
Baskı, korkutma ve sindirme politikaları ile insanların susturulmaya çalışıldığını görüyoruz. Bu haksız ve hukuksuz uygulamalar Anayasamızda ve Uluslararası hukukta güvence altına alınan Hukuk devleti ilkesi ve düşünceyi ifade etme özgürlüğü ilkelerine açıkça aykırılık oluşturmaktadır. Ülkede bir an önce Olağanüstü Hal kaldırılmalı olağan sürece dönülmelidir. Düşüncelerini ifade ifade ettikleri için Gözaltına alınan İlçe Başkanımız ile diğer arkadaşların bir an önce serbest bırakılmasını bekliyoruz.

Haber:Ümit Sağıltıcı

Foto:Haber Merkezi

Share
258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?