ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Haziran 2017

“150 BİN İNSANI GÖZETEN BİR NOKTADAN, MÜLK SAHİPLERİNİ MAĞDUR ETMEDEN ÇÖZÜM ÜRETİN”

 

İlçemizde eski vergi dairesi yeri ile ilgili tartışmalar sürerken yer ile ilgili  park mı, bina mı yapılması konusunda ilk kez bir mülk sahibi konuştu! Geçtiğimiz hafta sonunda basına konuşan Ata Kahiloğulları, “Nefes Almak İstiyorum İnisiyatifi” üyelerini de ağırladı. Mülk Sahibi Ata Kahiloğluları “Torunlarımızın geleceği için park yapılsın” dedi.

Mülk sahiplerinin mağdur edilmeyeceği bir projeye neden hayır diyelim…

‘2. Katta bir dükkanım var!’ diyerek konuşmasına başlayan Kahiloğulları, “bir mülk sahibi olarak park yapılmasından yanayım. 2. Katta bir dükkanım var! Samandağ’ın yeşil bir alana ihtiyacı var. Biz Samandağlıyız, Samandağ’ımız güzel olsun, nefes alsın. Belediye mağduriyetimizi giderecek bir proje uygularsa hazırız. Mülk sahiplerinin mağdur edilmeyeceği bir projeye neden hayır diyelim. Biz şuan ki belediye yönetimine de karşı değiliz. Kimsenin de tarafını tutmuyoruz. Biz Samandağlıyız. Torunlarımızın geleceği için yeşil bir Samandağ istiyoruz.

Tabi ben sadece kendi görüşümü söylüyorum. Zaten mülk sahipleri olarak daha önce bu bina Abdullah Cömert Alanı’ndaydı.(Oytun Alanı) Eski Mal Müdürü Belediye Başkanı Hasan Erdoğan orayı yıktı ve binayı buraya taşıdı. Mülk sahiplerinin mağdur edilmeyeceği bir projeyle yeşil alan istiyoruz.”ifadelerini kullanırken Nefes Almak İstiyorum İnisiyatifi adına konuşan Mustafa Yatkın: “bizler İnisiyatif olarak Ata Bey’in ufkunun çok geniş olduğunu biliyorduk zaten. Samandağ’ın hayrına bir düşünce içinde olduğunu bildiğimiz arkadaşımızı ziyaret ettik. Mülk sahibi olduğunu bildiğimiz arkadaşımızın halkın lehine, 150 bin insanın lehine çözümlenmesi konusundaki yaklaşımları takdire şayan. Mülk sahibi olarak kendi önceliğini ön plana sürmeden 150 bin insanın yaşayacağı güzel bir alan yaratılsın diyor. Bende mağdur edilmeyeyim, bu daha hayırlı diyor. Bizde bu düşüncesinden dolayı Ata Bey’e teşekkür ediyoruz. Samandağ Belediyesi’ni 150 bin insanı gözeten bir noktadan, mülk sahiplerini mağdur etmeden çözüm üretmeye davet ediyoruz. Görevini hatırlatıyoruz. Teşekkür ediyoruz.”dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
752 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?