ÜST REKLAM

logo

reklam

“OKULLARDA BİZİM, ÇOCUKLAR DA”

Atatürksüz Müfredat” Derhal Geri Çekilsin

Vatan Partisi Samandağ İlçe Sekreteri Fuat Terzi, Atatürksüz müfredat sistemini kabul etmediklerini ve öğrencilerin çağdaş ve laik bir eğitim sistemine göre eğilmesini isteyerek gazetemize bir açıklamada bulundu.

Cumhuriyet değerlerini ve kazanımlarını, Atatürk’ün inkılâp ve devrimlerini örtbas etmeye çalışan bu müfredatın milli olmadığını dile getiren Terzi açıklamasında; “Yeni Eğitim ve Öğretim yılı 18.09.2017 Pazartesi günü açıldı. Okulların açılmasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı, yen eğitim müfredatıyla ilgili tepkiler her geçen gün artarak büyüyor.

Talim ve Terbiye Kurulunun düzenlediği, Atatürksüz müfredat, Cumhuriyet değerlerini ve kazanımlarını örtbas etmeye çalışan, müfredat milli değildir. Milli Eğitim; Milleti özgür ve bağımsız kılar. Milli Eğitimi, gerçek köklerinden koparan gayri milli eğitim ise, milletimizi esarete ve sefalete sürükler. Bu müfredat Türkiye’nin geleceğini göz göre göre tehlikeye atmıştır. Cumhuriyet değerlerini ve kazanımlarını, Atatürk’ün inkılâp ve devrimlerini örtbas etmeye çalışan bu müfredat milli değildir. Ve T.C. anayasasına aykırıdır.

Milli Eğitim uygulamaya koyacağı ne getiriyor. Ortaöğretim dokuzuncu ve on birinci sınıflarda 31 Mart ayaklanmasına karşı gerçekleştirilen asker harekât, bir darbe olarak nitelendirilmiştir. O askeri harekâtın başında olan Mustafa Kemal Atatürk’ü de darbeci ilan etmiştir. Atatürk’ü Türk gençliğinin bilincinde silmeye itibarsızlaştırmaya çalışmak FETÖ’NÜN işine yarar.

Milli Eğitim Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği ve teminatıdır. Cumhuriyet değerlerine yer vermeyen, Atatürksüz müfredat derhal iptal edilsin.

Bu ülke bizim, Okullar bizim çocuklar bizim, çocuklarımız gericiliğin sermayesi görülmemeli ve görülemez.

Okullarımıza sahip çıkacağız. Okul aile Birliklerinde olacağız. Soracağız, sorgulayacağız. Talepkar olacağız. Haklarımızı arayacağız. Türk bayrağının altında hak arayanların yanında olacağız.

Ve ilk talebimizi hep birlikte haykırıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığı Uygulamaya koyduğu “Atatürksüz müfredat” derhal geri çekilsin!

Eğitim gören, öğrenci gençliğin ve eğitim emekçilerine yeni ders yılında başarılar dileriz. Yaşasın, çağdaş ve laik eğitim…” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Nazlı Hüzmeli

Share
442 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?