1000 ÜZERİNDE AŞI SAMANDAĞI’NDA « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

1000 ÜZERİNDE AŞI SAMANDAĞI’NDA

Bu haber 14 Ocak 2021 - 17:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.


İlçemiz Sağlık Müdürü Doktor Şafak MİÇOOĞULLARI: Koronavirüse Karşı Aşılama Kampanyası İlçemizde De Başladı


Türkiye genelinde hastanelerde, sağlık çalışanların aşılanmasına başlandı. CoronaVac aşıları 81 ile sevkedildi. İlçemizde de süreç çerçevesinde aşılama kampanyası başlatıldı. Başta Aile Sağlık Merkezleri olmak üzere tüm hastanelerde aşı hizmeti verilecek. İlçemiz Sağlık Müdürü Doktor Şafak MİÇOOĞULLARI, ilçemizde çalışan tüm sağlıkçılara (Diş Hekimi Eczacı Ve Kafaları Dahil) yetecek kadar 1000 üzerinde aşı gönderildiğini belirtti.
Konu ile ilgili görüş aldığımız Müdür MİÇOOĞULLARI, “kaygıyı bir tarafa bırakmalıyız. İnsanlar bir şekilde ya hastalıkla tanışacak ya da aşı olup antikor geliştirmeyi seçecek. Aşı ile ilgili insanların tedirgin olduğunu biliyoruz. Ancak şuanda aşı daha öncede deneyimlendiği 1- 2 gün hafif bir kırıklık hissi yaratacak ki; bu iyiye vicudun antikor ürettiğine işaret, kolda aşı vurulan yerde kızarıklık, şişlik olabilir. Yani bilindik belirtiler görülebilir. Şuan bize ulaştığınız saat 15.32 itibariyle 30 – 40 aşı uygulandı. Olağan üstü bir durumla karşılaşmadık. Bu hastalık olağan dışı bir süreç yaşatıyor. İnsanlarımızın artık süreci biraz daha ciddiye almaları gerek. Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız kayıpları gözardı etme gibi bir lüksümüz yok. Şuan izindeyim, raporluyum. Pazartesi günü ben de aşımı yaptıracağım. Önceliğimiz sağlık, önceliğimiz insan olmalı” dedi.
Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket